Cena programu

Współpracujemy z czołowymi fundacjami: Greenheart Exchange oraz American Cultural Exchange Service (ACES).

Mimo, że program realizowany jest w ten sam sposób, każda z fundacji może ustalić własną cenę oraz warunki, jakie musi spełnić uczestnik (np. jaką liczbę punktów musi uzyskać na teście z języka angielskiego). Fundacje mogą także wprowadzać dodatkowe usługi, takie jak wybór regionu lub stanu.

Greenheart Exchange

CCI logo

Greenheart Exchange to jedna z najlepszych fundacji zajmujących się organizacją wymiany uczniowskiej w USA. Jest ona znana i ceniona w Stanach Zjednoczonych. Jej biura w wielu stanach oraz liczna grupa lokalnych koordynatorów sprawujących nadzór i opiekę nad realizacją programu wymiany zapewniają wysoką jakość usług. Uczniowie z wymiany biorą także udział w akcjach charytatywnych (cztery godziny w semestrze), które wpisują w swoją aplikację internetową.

Greenheart Exchange rozróżnia dwie różne opcje programu J-1: gwarantowaną i promocyjną.

Program gwarantowany: 

Po akceptacji uczestnika przez fundację, otrzymuje on gwarancję zakwaterowania. Dodatkowo, w przypadku problemu z zapisaniem ucznia do szkoły publicznej (z powodu np. braku miejsc dla uczniów z wymiany), istnieje możliwość uczęszczania do szkoły prywatnej bez dodatkowych opłat.

Program promocyjny: 

Program w niższej cenie z ograniczoną liczbą miejsc. Tę opcję polecamy osobom składającym aplikację jesienią lub zimą (do końca stycznia 2018) – do wyczerpania miejsc.

semestr rok szkolny
Program promocyjny 7 000 USD 7 000 USD
Program gwarantowany 7 500 USD 7 500 USD

Zachęcamy do składania aplikacji możliwie jak najszybciej, gdyż:

  • jest teraz więcej rodzin goszczących czekających na aplikacje, niż gotowych aplikacji uczniów (wiosną te proporcje są odwrotne). Szansa na szybkie znalezienie dobrej rodziny goszczącej jest duża!
  • szybkie znalezienie rodziny goszczącej pozwala na dłuższy kontakt z nią jeszcze przed wyjazdem, a przez to lepsze przygotowanie się do wyjazdu
  • mamy ograniczoną liczbę miejsc w tym programie, zgłoszenie się wiosną może być już za późne (lub za wyższą cenę)
  • wczesne zakończenie aplikacji jest premiowane zniżką w wysokości 100 $

Ceny na wiosnę mogą ulec zmianie!

Greenheart Exchange oferuje możliwość wyboru regionu (East, Central lub West), a w nim 3 preferowanych stanów za dodatkową dopłatą 600 USD.

Dopłata jest zwracana, jeżeli w żadnym z wybranych stanów nie znajdzie się rodzina gotowa gościć uczestnika programu. Pojedzie on wówczas do innego stanu.

RDMAP_regions2014

East (na mapie w odcieniach koloru niebieskiego): Connecticut, Delaware, District of Columbia, Florida, Georgia, Indiana, Maine, Maryland, Massachusetts, Michigan, New Hampshire, New York, New Jersey, North Carolina Ohio, Pennsylvania, Rhode Island, South Carolina, Vermont, Virginia, West Virginia

Central (na mapie w odcieniach koloru brązowego): Alabama, Arkansas, , Illinois, Iowa Kentucky, Louisiana, Mississippi, Missouri, Oklahoma, Tennessee, Texas, Wisconsin

West (na mapie w odcieniach koloru zielonego): Alaska, Arizona, California, Colorado, Hawaii, Idaho, Kansas, Minnesota, Montana, Nebraska, Nevada, New Mexico, North Dakota, Oregon, South Dakota, Utah, Washington, Wyoming

ACES

ACES logo

Koszt programu z fundacją ACES:

semestr rok szkolny
6400 USD 7000 USD

Skontaktuj się z nami po więcej szczegółowych informacji!

Nabór na rok szkolny 2018/2019!

O nas

Blog

Pobierz broszurę!