Nabór na nowy rok szkolny!

Rok szkolny za granicą

(możliwe też krótsze programy: semestr lub kilka miesięcy)

 

IMG_0029.JPGZapraszamy do skorzystania z możliwości wyjazdu do szkoły średniej za granicą.

Wyjazdy na rok szkolny, semestr lub na krótszy czas (1-3 miesiące).

Rozpoczęcie programu: od września 2018 do września 2019 zależnie od rodzaju programu i kraju.

Zakwaterowanie u rodzin goszczących lub w szkolnej rezydencji (do wyboru).

25 lat doświadczenia, znakomite szkoły,  duży wybór programów i krajów.

Najpopularniejsze z nich to:

Szkoła średnia w UK

Rok szkolny w UK pozwala na naukę w brytyjskich szkołach średnich – zarówno dziennych, jak i szkołach w internatem. Publicznych i prywatnych (także bardzo dobre boarding schools). Można pojechać na 1, 2 lub 3 termy (czyli cały rok szkolny), albo nawet na 2 lub 3 lata. Można wybrać konkretną szkołę i miasto.

Uwaga – bardzo dobra oferta dla gimnazjalistów: 2-letni program po gimnazjum pozwalający na zdobycie IB (miedzynarodowej matury) lub A-levels (matury brytyjskiej) zaraz po gimnazjum. Oszczędzasz rok nauki – bez stresu przyjęcie do brytyjskiej szkoły średniej po gimnazjum i matura w wieku 18 lat.

Koszt udziału w programie zależy od rodzaju szkoły i od długości programu. Szkoły publiczne oraz prywatne (bardzo dobre boarding schools). Ofert jest bardzo wiele – przykładowe można znaleźć na naszej stronie. 

 Szkoła średnia w Irlandii

Polecamy także program Rok szkolny w Irlandii – zwłaszcza tamtejsze boarding schools (czyli szkoły z internatem). Irlandia jest dość małym krajem i takich szkół jest niewiele. Uczą się tam dzieci celebrytów, polityków i innych wpływowych osób – a także dzieci znanych osób z całego świata (np. następca tronu Belgii). Można więc nawiązać ciekawe znajomości. Koszt od kilkunastu tysięcy euro za roczny program.

Także możliwość zdobycia irlandzkiej matury w 2 lata (także zaraz po gimnazjum) z wstępem m.in. na irlandzkie uniwersytety z bezpłatną edukacją.

Szkoła średnia w Kanadzie

Mamy też podobne oferty w Kanadzie (27 regionów szkolnych, m.in. Vancouver, Whistler, Victoria, Calgary, Winnipeg, Toronto, Ottawa – cena od 18,5 do 26 tys. CAD za rok szkolny).

Kanada to bezpieczny i wysokorozwinięty kraj, z piękną przyrodą, bardzo dobrą edukacją i znakomitymi warunkami dla uczniów zagranicznych.

Można wybrać jeden z 27 dystryktów szkolnych w atrakcyjnych miastach, a w nim konkretną szkołę, która spełni nawet najbardziej wymagające kryteria.

W każdej szkole można rozwijać swoje zainteresowania i pasje – nie tylko edukacyjne, ale także sportowe, artystyczne i inne – dzięki tzw. akademiom – czyli specjalnym programom rozwijającym pasje i zainteersowania uczniów.

Zakwaterowanie w przyjaznych i dobrze sytuowanych rodzinach kanadyjskich.

Szkoła średnia na Antypodach (Australia i Nowa Zelandia)

Trzeba pamiętać, że rok szkolny na półkuli południowej (Australia, Nowa Zelandia) trwa od lutego (nasza jesień) do grudnia (nasza późna wiosna). Wakacje letnie to styczeń – luty.  Mamy w ofercie znakomite szkoły w pięknych i bezpiecznych miejscach.

Program roczny na Antypodach kosztuje od 18 tys. dolarów (NZD lub AUD  = ok. 2,5 – 2,7 PLN), można wybrać szkołę i miasto.

Możliwe są także krótsze pobyty (na semestr czy term – lub na dowolną liczbę miesięcy).

Różnica w porach roku na półkuli południowej pozwala np. na wyjazd na 3 miesiące podczas polskich wakacji: czerwiec – sierpień lub lipiec – wrzesień. Specjalne oferty wyjazdów 4 – 12 tygodniowych do Australii lub Nowej Zelandii.

Program IB – Międzynarodowa Matura

Polecamy także 2-letni program Międzynarodowej Matury (IB) – który jest oferowany przez szkoły w różnych krajach, m.in. w Anglii, Irlandii, Hiszpanii, we Włoszech, w Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i USA.

Specjalna oferta dla uczniów 3-klasy gimnazjum

Uwaga – specjalna oferta dla uczniów 3 klasy gimnazjum: 2-letni program nauki w UK, Irlandii, USA, Kanadzie do uzyskania międzynarodowej matury zamiast 3-letniej nauki w polskim liceum!

Potem studia w Polsce lub za granicą!

Radzimy nie zwlekać z decyzją, bo dostępność miejsc jest ograniczona.

Czas spędzony za granicą pozwala na:

  • doskonalenie języka obcego
  • poznawanie innych kultur
  • zawieranie międzynarodowych przyjaźni
  • rozwój osobowości

Zachęcamy do skorzystania z tej szansy.

To może być najpiękniejszy rok w dotychczasowym życiu ucznia!

Oto, co mówi Magda, która była exchange student w USA:

 

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod specjalny nr telefonu: 601 762308 w razie jakichkolwiek pytań.

Zachęcamy też do kontaktu z naszymi biurami w Warszawie i we Wrocławiu, lub przez poniższy formularz:

Nabór na nowy rok szkolny!

O nas

Blog

Pobierz broszurę!