Szkoła średnia za granicą. Nabór na nowy rok szkolny (możliwe też wyjazdy jeszcze w tym roku szkolnym)!

Szkoły średnie za granicą

(programy od 1 miesiąca do 2-3 lat)

IMG_0029.JPGSzkoła średnia za granicą – zapraszamy uczniów w wieku od 15 do 18 lat do skorzystania z możliwości nauki i życia za granicą.

Proponujemy wyjazdy na rok szkolny, semestr lub na krótszy czas (1-3 miesiące).

Rozpoczęcie programu:

 • wyjazd na 1 semestr od jesieni 2024 lub od stycznia 2024
 • wyjazd na rok szkolny od jesieni 2024
 • krótsze programy (1-3 miesiące) możliwe są w ciągu tego roku szkolnego lub podczas wakacji

Oferujemy także pełne programy nauki do uzyskania matury za granicą (np. dla absolwentów szkół podstawowych lub uczniów liceów):

 • międzynarodowej IB – 2 lata nauki dla uczniów w wieku od 16 lat
 • zagranicznej (np. A-level, BTEC, Leaving Certificate, High School Diploma) – 2 lata nauki dla uczniów w wieku od 16 lat po 10 latach wcześniejszej edukacji szkolnej. W USA high school diploma możliwy w 1 rok po 11 latach wcześniejszej edukacji szkolnej (w programie F-1).
 • wstęp na studia wszędzie na świecie z maturą międzynarodową lub zagraniczną

Zakwaterowanie u rodzin goszczących lub w szkolnej rezydencji (do wyboru).

Oferujemy 28 lat naszego doświadczenia, znakomite szkoły,  duży wybór programów i krajów, pomoc w wyborze i procedurze aplikacji.

Najpopularniejsze programy to:

Szkoła średnia w USA

Academic Year Program umożliwia polskim uczniom doświadczyć życia nastolatków amerykańskich. 

Można wyjechać na cały rok szkolny (a nawet na kilka lat) lub na krócej: na semestr, lub 1-3 miesiące.

Uczniowie mieszkają u amerykańskich rodzin goszczących lub w szkolnych rezydencjach (do wyboru), uczą się w amerykańskiej szkole średniej razem z ich amerykańskimi kolegami.  Nadzór nad realizacją programu, opieka i pomoc na miejscu ze strony amerykańskiej fundacji.

Bardzo duży wybór szkół i lokalizacji (także miasta i stany, np. Floryda, Kalifornia czy Hawaje).

Możliwość otrzymania high school diploma nawet w 1 rok (dla uczniów po 11 latach edukacji) lub po 2 latach (także matury międzynarodowej IB) dla uczniów po 10 latach edukacji.

Szkoła średnia w UK

Rok szkolny w UK pozwala na naukę w brytyjskich szkołach średnich – zarówno dziennych, jak i szkołach w internatem. Publicznych i prywatnych (także bardzo dobre boarding schools). Można pojechać na 1, 2 lub 3 termy (czyli cały rok szkolny), albo nawet na 2 lub 3 lata. Można wybrać konkretną szkołę i miasto.

Koszt udziału w programie zależy od rodzaju szkoły i od długości programu (od 14 tys. funtów za rok). Ofert jest bardzo wiele – przykładowe można znaleźć na naszej stronie. 

UWAGA: Z powodu Brexitu bardzo ograniczona jest możliwość uczęszczania do szkoły państwowej w UK uczniów z zagranicy. Maksymalna długość programu wymiany w szkole państwowej to 1 semestr.

Nauka w szkołach prywatnych – bez zmian.

 Szkoła średnia w Irlandii

Polecamy także program Rok szkolny w Irlandii – zwłaszcza tamtejsze boarding schools (czyli szkoły z internatem). Irlandia jest dość małym krajem i takich szkół jest niewiele. Uczą się tam dzieci celebrytów, polityków i innych wpływowych osób – a także dzieci znanych osób z całego świata (np. następca tronu Belgii). Można więc nawiązać ciekawe znajomości.

Koszt od ok. 10 tysięcy euro za roczny program. Wiele szkół do wyboru – także bardzo dobre dzienne szkoły z zakwaterowaniem u przyjaznych rodzin irlandzkich.

Także możliwość zdobycia irlandzkiej matury Leaving Certificate w 2 lata (także zaraz po gimnazjum) z wstępem na uczelnie na całym świecie, w tym m.in. na irlandzkie uniwersytety z bezpłatną edukacją.

Szkoła średnia w Kanadzie

Mamy też podobne oferty w Kanadzie (27 regionów szkolnych, m.in. Vancouver, Whistler, Victoria, Calgary, Winnipeg, Toronto, Ottawa – cena od 19,5 do 30 tys. CAD za rok szkolny).

Kanada to bezpieczny i wysokorozwinięty kraj, z piękną przyrodą, bardzo dobrą edukacją i znakomitymi warunkami dla uczniów zagranicznych.

Można wybrać jeden z 27 dystryktów szkolnych w atrakcyjnych miastach, a w nim konkretną szkołę, która spełni nawet najbardziej wymagające kryteria.

W każdej szkole można rozwijać swoje zainteresowania i pasje – nie tylko edukacyjne, ale także sportowe, artystyczne i inne – dzięki tzw. akademiom – czyli specjalnym programom rozwijającym pasje i zainteresowania uczniów.

Zakwaterowanie w przyjaznych i dobrze sytuowanych rodzinach kanadyjskich.

Szkoła średnia na Antypodach (Australia i Nowa Zelandia)

Trzeba pamiętać, że rok szkolny na półkuli południowej (Australia, Nowa Zelandia) trwa od lutego (nasza jesień) do grudnia (nasza późna wiosna). Wakacje letnie to styczeń – luty.  Mamy w ofercie znakomite szkoły w pięknych i bezpiecznych miejscach.

Program roczny na Antypodach kosztuje od 18 tys. dolarów (NZD lub AUD  = ok. 2,5 – 2,7 PLN), można wybrać szkołę i miasto.

Możliwe są także krótsze pobyty (na semestr czy term – lub na dowolną liczbę miesięcy).

Różnica w porach roku na półkuli południowej pozwala np. na wyjazd na 3 miesiące podczas polskich wakacji: czerwiec – sierpień lub lipiec – wrzesień. Specjalne oferty wyjazdów 4 – 12 tygodniowych do Australii lub Nowej Zelandii.

Program IB – Międzynarodowa Matura

Polecamy także 2-letni program Międzynarodowej Matury (IB) – który jest oferowany przez szkoły w różnych krajach, m.in. w Anglii, Irlandii, Hiszpanii, we Włoszech, w Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i USA.

Radzimy nie zwlekać z decyzją, bo dostępność miejsc jest ograniczona.

Czas spędzony za granicą pozwala na:

 • doskonalenie języka obcego
 • poznawanie innych kultur
 • zawieranie międzynarodowych przyjaźni
 • rozwój osobowości
 • rozwijanie samodzielności i pewności siebie

Zachęcamy do skorzystania z tej szansy.

To może być najpiękniejszy rok w dotychczasowym życiu ucznia!

Oto, co mówi Magda, która była exchange student w USA:

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod specjalny nr telefonu: 601 762308 w razie jakichkolwiek pytań.

 

Zachęcamy też do kontaktu z naszymi biurami w Warszawie i we Wrocławiu, lub przez poniższy formularz:

Szkoła średnia za granicą. Nabór na nowy rok szkolny (możliwe też wyjazdy jeszcze w tym roku szkolnym)!

O nas

Pobierz broszurę!