Szkoła średnia w USA

Uczestnicy programu J-1 uczęszczają do amerykańskiej szkoły publicznej, gdzie sami wybierają przedmioty oraz poziomy ich zaawansowania, by rozwijać swoje zainteresowania.

Niektóre przedmioty są obowiązkowe, np. English, US Government czy US History. Jest też wiele przedmiotów do wyboru – więcej, niż w polskiej szkole.

Dla wielu polskich uczniów nauka w szkole amerykańskiej to prawdziwa przyjemność. Lekcje są ciekawe, nie ma odpytywania przy tablicy, nie ma dużo zadań domowych – za to są projekty i interesujące doświadczenia.

Czym różni się amerykańska high school od polskiego liceum? Czy te różnice podobają się polskim uczniom? Zobacz, co mówi o tym Karolina – uczestniczka naszego programu wymiany w roku szkolnym 2023/2024 w Idaho:

Nauczyciele są przyjaźni i kompetentni.

Uczniowie z Polski nawiązują wiele nowych znajomości zarówno z uczniami amerykańskimi, jak i z innymi uczestnikami programu z całego świata.

Szkoły amerykańskie (nawet te małe) oferują liczne zajęcia pozalekcyjne: kluby, drużyny sportowe, kółka zainteresowań, w których można rozwijać swoje zdolności i nawiązywać przyjaźnie.

Uczestnictwo w życiu szkoły to jeden z najważniejszych aspektów programu – szansa na nawiązanie przyjaźni i rozwijanie swojej osobowości, oraz naukę języka angielskiego.

Jak wygląda nauka w szkole amerykańskiej oczami jednej z uczestniczek programu?

Zobacz też inne relacje uczestniczek naszego programu:

Jagoda (rok szkolny w USA 2022/2023):

Daria (rok szkolny w USA 2020/2021):

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami osobiście, mailowo lub telefonicznie.

Możesz też skorzystać z poniższego formularza (odpowiemy szybko, ale nasza odpowiedź może wpaść do Twojej skrzynki spamowej – sprawdź tam także) :

Szkoła średnia za granicą. Nabór na nowy rok szkolny (możliwe też wyjazdy jeszcze w tym roku szkolnym)!

O nas

Pobierz broszurę!