Program J-1 w USA – korzyści dla uczestników

Jakie korzyści daje udział w programie wymiany “Rok Szkolny w USA” – zarówno J-1 jak i F-1?

Na pewno jest to doświadczenie innego systemu edukacji – całkiem różnego od szkoły w Polsce. Wielu uczestnikom podoba się szkoła w USA, gdzie mogą uczyć się bez stresu i przeładowanego programu. Mogą zarówno rozwijać swoje zainteresowania jak i doświadczać nowych wrażeń (np.trenując w szkolnej drużynie sportowej lub działając w jednej z licznych innych dziedzin – artystycznej, muzycznej, naukowej, humanistycznej, itp.). Ambitni uczniowie mogą też wybrać interesujące ich przedmioty na zaawansowanym poziomie.

Wiesz, że wymiana to szansa inna niż wszystkie. Marzysz o doświadczeniu amerykańskiej kultury, innego systemu nauczania, przeżyciu czegoś nowego. Jesteś zdecydowany ale pojawia się pytanie: CZY WARTO?

Czy naprawdę wymiana warta jest zostawienia swojego dotychczasowego życia, rodziny, przyjaciół i wszystkiego co nam bliskie?

OTO JAKIE KORZYŚCI DAJE UDZIAŁ W WYMIANIE I DLACZEGO WARTO NA NIĄ POJECHAĆ:

NIEZALEŻNOŚĆ I UMIEJĘTNOŚĆ RADZENIA SOBIE W KAŻDEJ SYTUACJI

Nic tak nie nauczy człowieka radzenia sobie samemu niż pobyt w młodym wieku na drugim końcu świata bez nikogo bliskiego. Chociaż na początku może się to wydawać przytłaczające czy trudne to po powrocie ze Stanów zobaczysz, że żadna sytuacja nie będzie dla Ciebie wyzwaniem:) Będziesz sobie radzić w życiu jak nikt inny.

NOWE WSPANIAŁE ZNAJOMOŚCI NA CAŁE ŻYCIE

Znajomości, które zawiera się na wymianie pozostają na całe życie. Oprócz ogólnych plusów posiadania wspaniałych relacji, te znajomości dają Ci możliwość wielokrotnego powrotu do Stanów i nie tylko. Posiadanie znajomych z różnych miejsc na świecie to niezłe wyróżnienie od innych i wiele możliwości. Otworzy Ci to wiele drzwi.

SWOBODA W POROZUMIEWANIU SIĘ JĘZYKIEM ANGIELSKIM

Angielski to język, z którym na pewno będziesz mieć do czynienia wiele razy w Twoim życiu – czy to w szkole, na studiach, podczas podróży a nawet w pracy. Znajomość tego języka to ważna umiejętność, a swoboda w posługiwaniu się nim wysunie Cię przed tłum i wyróżni. Angielski bardzo się przydaje!

WSPOMNIENIA NA CAŁE ŻYCIE

To co przeżyjesz na wymianie i to czego się tam nauczysz zostanie w Twojej głowie na zawsze. Mnóstwo wspaniałych, ‘’straight out of a movie’’ wspomnień będzie przewijać się przez Twoje myśli za każdym razem zanim pójdziesz spać i gdy będziesz wstawać. To niezapomniana przygoda.

TO TYLKO ROK

Choć 10 miesięcy to relatywnie dużo czasu, to okres ten jest tak wspaniały, że mija w mgnieniu oka. Dodatkowo jeden rok z 90 które pewnie przeżyjesz to naprawę niedużo czasu. To tylko rok, ale tak dużo może Ci dać! Uczestnicy programu mówią, ze jest to “całe życie w jeden rok” – życie w całkiem innym otoczeniu, w innych warunkach, gdzie nikt Cię nie zna (na początku programu) i gdzie możesz być  inną osobą, niż w Twojej szkole.

 

KILKA SŁÓW OD NASZYCH BYŁYCH EXCHANGE STUDENTÓW, KTÓRZY WRÓCILI Z WYMIANY WIELE LAT TEMU, A TERAZ SPEŁNIAJĄ SIĘ W ŻYCIU POD WIELOMA WZGLĘDAMI.

 

ODPOWIADAJĄ NA PYTANIA:

  • Co zawdzięczasz programowi wymiany? 
  • Co teraz robisz w życiu?
  • Ile lat temu byłeś na wymianie?

Tych i setki innych uczestników naszych programów wymiany znajdziesz na naszej zamkniętej grupie na FB: USA Academic Year (jeśli zdecydujesz się wyjechać na jeden z naszych programów).

Zobacz, co mówią inni uczestnicy naszego programu wymiany:

Chcesz poznać więcej opinii osób, które wyjechały z PERFECTem?

Jeśli Ty też chcesz przeżyć podobne doświadczenia w USA i odnieść podobne korzyści, które zostaną z Tobą przez długie lata – zapraszamy do kontaktu z nami: zadzwoń pod nr 601 762308, napisz na adres: usa@perfect.wroc.pl lub skorzystaj z poniższego formularza:

Szkoła średnia za granicą. Nabór na nowy rok szkolny (możliwe też wyjazdy jeszcze w tym roku szkolnym)!

O nas

Pobierz broszurę!