Program wymiany uczniowskiej do USA (J-1) – rodzina goszcząca w USA

Host families, czyli rodziny goszczące młodych ludzi z całego świata są ochotnikami i nie otrzymują za to wynagrodzenia (przez co koszt udziału w programie jest znacznie niższy od porównywalnych programów np. w Kanadzie, Australii czy Nowej Zelandii albo programu F-1 w USA).

Przyjmują do swojego domu ucznia z drugiego końca świata, aby dzielić się swoją kulturą i tradycjami, poznając zarazem obyczaje i kulturę innych narodowości.

Wynikają z tego przyjaźnie, które trwają przez długie lata – często młodsze rodzeństwo uczestników programu także jedzie do tych samych rodzin po kilku latach.

homestay1

Rodziny goszczące pochodzą często z małych miejscowości, co ma również istotne znaczenie dla bezpieczeństwa przebywających u nich uczniów. Rodziny zgłaszające chęć uczestnictwa w programie nie są dyskryminowane ze względu na miejsce zamieszkania, kolor skóry, wyznanie, model rodziny ani wiek.

Z racji tego, iż host family to wolontariusze, fundacja pozwala im samodzielnie wybrać ucznia, którego chcą gościć. Dlatego ani nasza firma, ani fundacja amerykańska nie ma wpływu na ich ostateczną decyzję. Bardzo ważne jest więc takie wypełnienie aplikacji, aby pokazać im siebie jako dobrze wychowanego młodego człowieka, o ciekawych zainteresowaniach, otwartego na innych i na nowe doświadczenia. Pomagamy w tym naszym klientom.

Przykład jednej z rodzin goszczących – oto krótki wywiad, przeprowadzony przez jedną z uczestniczek programu przy ponownej wizycie w USA po kilku latach od zakończenia programu:

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub osobiście. Możesz też skorzystać z poniższego formularza:

Szkoła średnia za granicą. Nabór na nowy rok szkolny (możliwe też wyjazdy jeszcze w tym roku szkolnym)!

O nas

Pobierz broszurę!