Zakwaterowanie

Host families, czyli rodziny goszczące młodych ludzi z całego świata są ochotnikami i nie otrzymują za to wynagrodzenia (przez co koszt udziału w programie jest znacznie niższy od porównywalnych programów np. w Kanadzie, Australii czy Nowej Zelandii).

 

Przyjmują do swojego domu młodą osobę z drugiego końca świata, aby dzielić się swoją kulturą i tradycjami, poznając zarazem obyczaje i mentalność innych narodowości.

 

Wynikają z tego przyjaźnie, które trwają przez długie lata – często młodsze rodzeństwo uczestników programu także jedzie do tych samych rodzin po kilku latach.

 

homestay1

 

Rodziny goszczące pochodzą często z małych miejscowości, co ma również istotne znaczenie dla bezpieczeństwa przebywających u nich uczniów. Rodziny zgłaszające chęć uczestnictwa w programie nie są dyskryminowane ze względu na miejsce zamieszkania, kolor skóry, wyznanie, model rodziny ani wiek.

 

Z racji tego, iż host family to wolontariusze, fundacja pozwala im samodzielnie wybrać ucznia, którego chcą gościć. Dlatego ani nasza firma, ani fundacja amerykańska nie ma wpływu na ich ostateczną decyzję. Bardzo ważne jest więc takie wypełnienie aplikacji, aby pokazać im siebie jako dobrze wychowanego młodego człowieka, o ciekawych zainteresowaniach, otwartego na innych i na nowe doświadczenia. Pomagamy w tym naszym klientom.

 

Uczestnik programu nie ma zagwarantowanego własnego pokoju i może dzielić go z osobą tej samej płci i w podobnym wieku – dzieckiem gospodarzy lub innym uczniem z wymiany, mieszkającym u tej samej rodziny. Musi jednak mieć własne łóżko, miejsce na przechowywanie swoich rzeczy oraz miejsce do nauki.

Szkoła średnia za granicą. Nabór na nowy rok szkolny!

O nas

Pobierz broszurę!