Nauka w UK

Nauka w UK to duża szansa na zdobycie prestiżowego wykształcenia oraz biegłe opanowanie języka angielskiego w jego najbardziej cenionej odmianie (British English).

To przyjazny system edukacji, który pozwala uczniowi rozwijać jego zainteresowania (akademickie, sportowe, artystyczne) i dobrze przygotować się do studiów wyższych.

Po ukończeniu szkoły można starać się o przyjęcie na prestiżowe brytyjskie i światowe uczelnie.

UWAGA: To już ostatni rok, kiedy można zacząć naukę w szkole średniej w UK na dotychczasowych korzystnych warunkach. Od przyszłego roku (po Brexicie) ceny znacznie wzrosną, bo polscy uczniowie i studenci będą mieli status “international students“.

Zachęcamy więc do rozpoczęcia nauki w tym roku (od września lub najpóźniej w grudniu), aby skorzystać z niższych cen na CAŁY program nauki w szkole średniej.

Po uzyskaniu matury brytyjskiej lub międzynarodowej w UK (rozpoczynając ten program w tym roku) można będzie także studiować w UK na dotychczasowych warunkach (i sfinansować CAŁE studia przez student loan).

Oferujemy polskim uczniom możliwość wyjazdu do brytyjskiej szkoły średniej na dowolny okres czasu:

  • kilka – kilkanaście tygodni
  • term (3 miesiące)
  • semestr (5 miesięcy)
  • rok szkolny
  • kilka lat
    • np. 2 lata do uzyskania matury międzynarodowej (IB) lub brytyjskiej (A levels)

Zakwaterowanie u rodziny goszczącej lub w szkolnej rezydencji.

Nauka w UK

Bliskość tego kraju i łatwość komunikacji (liczne tanie linie łączą wiele miast w Polsce z wieloma miejscami w UK) sprawiają, że dłuższy pobyt w UK nie powoduje poczucia oddalenia czy osamotnienia. Poznaje wielu nowych znajomych w nowym środowisku.  Może też dość często przyjeżdżać do Polski, m.in. na święta Bożego Narodzenia czy na Wielkanoc, może też spędzać przerwy w nauce (np. ferie zimowe) w domu.

 Nauka w UK – ścieżki:

Uczniowie mogą pojechać do Wielkiej Brytanii na rok wymiany, by nauczyć się języka i poznać brytyjską kulturę.

Mogą też wybrać jedną z następujących ścieżek edukacyjnych:

Short term program

Są to krótkie pobyty (od 4 do 20 tygodni), aby doświadczyć nauki w szkole brytyjskiej, doskonalić znajomość języka angielskiego, uczyć się różnych przedmiotów w języku angielskim, a po powrocie nadrobić materiał w szkole polskiej.

Pre-A level

Pre-A level to roczny program, który przygotowuje do dwuletniej nauki na poziomie A-level lub do rocznego programu International Access to University.

AS

AS to roczny program – połowa 2-letniego programu A-level.

A-level (brytyjska “matura”)

A-level – dwuletni program realizowany podczas dwóch ostatnich lat szkoły średniej. Uczniowie wybierają przedmioty do realizacji (tylko 3-4) oraz doskonalą znajomość języka angielskiego (ESL) i przygotowują do testu IELTS.

Uwaga – jest możliwość zrobienia tego programu tylko w 1 rok lub w 1,5 roku (dla uczniów w wieku 16-18 lat, którzy chcieliby studiować medycynę, prawo lub biznes). Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z PERFECTem.

International Access to University

Ukończenie brytyjskiej szkoły średniej jest możliwe już po roku udziału w programie. Jest on droższy i bardziej intensywny.

Program IB

Realizowanie programu matury międzynarodowej IB pozwala na zdobycie uznawanego na całym świecie certyfikatu i możliwość kontynuacji studiów w każdym kraju świata. Program trwa dwa lata. Koszt: 8500 funtów za rok szkolny (cena obejmuje czesne, zakwaterowanie u rodziny goszczącej z wyżywieniem, odbiór z lotniska i zawiezienie na lotnisko, pomoc i opieka na miejscu). Możliwy też jeden rok w UK (przed lub po nauce w programie IB w innym kraju – np. w Polsce).

Zobacz przykładowe oferty szkół w UK (menu po lewej stronie).

Zaproszenie dla Polskich uczniów do szkół średnich w południowej Anglii – ostatnie wolne miejsca na jesień 2020

Zaproszenie dla polskich uczniów na program przygotowujący do studiów (także medycznych) na najlepszych uczelniach w UK (m.in. Oxford i Cambridge)

Zaproszenie dla polskich uczniów do państwowych i prywatnych szkół średnich w UK. Krótkie i długie programy

Zaproszenie do 2 boarding schools dla Polskich uczniów

Skontaktuj się nami po więcej szczegółowych informacji!

Możesz też skorzystać z poniższego formularza:

Szkoła średnia za granicą. Nabór na nowy rok szkolny (możliwe też wyjazdy jeszcze w tym roku szkolnym)!

O nas

Pobierz broszurę!