Nauka w UK

Nauka w UK to duża szansa na zdobycie prestiżowego wykształcenia oraz biegłe opanowanie języka angielskiego w jego najbardziej cenionej odmianie (British English).

To przyjazny system edukacji, który pozwala uczniowi rozwijać jego zainteresowania (akademickie, sportowe, artystyczne) i dobrze przygotować się do studiów wyższych.

Po ukończeniu szkoły można starać się o przyjęcie na prestiżowe brytyjskie i światowe uczelnie.

Oferujemy możliwość wyjazdu do brytyjskiej szkoły średniej polskim uczniom na dowolny okres czasu:

  • kilka – kilkanaście tygodni
  • term (3 miesiące)
  • semestr (5 miesięcy)
  • rok szkolny
  • kilka lat

Zakwaterowanie u rodziny goszczącej lub w szkolnej rezydencji.

Nauka w UK

Bliskość tego kraju i łatwość komunikacji (liczne tanie linie łączą wiele miast w Polsce z wieloma miejscami w UK) sprawiają, że dłuższy pobyt w UK nie powoduje poczucia oddalenia czy osamotnienia – bo oprócz wielu nowych znajomych w nowym środowisku uczeń może też dość często przyjeżdżać do Polski, m.in. na Święta Bożego Narodzenia czy na Wielkanoc, może też spędzać przerwy w nauce (np. ferie zimowe) w domu.

Nauka w UK – ścieżki:

Uczniowie mogą pojechać do Wielkiej Brytanii na rok wymiany, by nauczyć się języka i poznać brytyjską kulturę, lub wybrać jedną z następujących ścieżek edukacyjnych:

Short term program

Są to krótkie pobyty (od 4 do 20 tygodni), aby doświadczyć nauki w szkole brytyjskiej, doskonalić znajomość języka angielskiego, uczyć się różnych przedmiotów w języku angielskim, a po powrocie nadrobić materiał w szkole polskiej.

Pre-A level

Pre-A level to roczny program, który przygotowuje do dwuletniej nauki na poziomie A-level lub do rocznego programu International Access to University.

AS

AS to roczny program – połowa 2-letniego programu A-level.

A-level (brytyjska “matura”)

A-level – dwuletni program realizowany podczas dwóch ostatnich lat szkoły średniej. Uczniowie wybierają przedmioty do realizacji oraz doskonalą znajomość języka angielskiego (ESL) i przygotowują do testu IELTS.

Uwaga – jest możliwość zrobienia tego programu tylko w 1 rok (dla uczniów w wieku 17-18 lat, którzy chcieliby studiować medycynę, prawo lub biznes). Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z PERFECTem.

International Access to University

Ukończenie brytyjskiej szkoły średniej jest możliwe już po roku udziału w programie. Jest on droższy i bardziej intensywny.

Program IB

Realizowanie programu matury międzynarodowej IB pozwala na zdobycie uznawanego na całym świecie certyfikatu i możliwość kontynuacji studiów w każdym kraju świata. Program trwa dwa lata.

Zobacz przykładowe oferty szkół w UK (menu po lewej stronie).  Skontaktuj się nami po więcej szczegółowych informacji!

Szkoła średnia za granicą. Nabór na nowy rok szkolny!

O nas

Pobierz broszurę!