Nauka w UK

Nauka w UK to duże wyróżnienie dla ucznia. Musi on spełnić kryteria akademickie i językowe. Po ukończeniu szkoły może starać się o przyjęcie na prestiżowe brytyjskie i światowe uczelnie. Kandydaci muszą spełniać określone warunki i wysokie standardy jeśli chodzi o zachowanie. Muszą także przystosować się do życia w nowej rodzinie lub w akademiku.

 

Nauka w UK

Bliskość tego kraju i łatwość komunikacji (liczne tanie linie łączą wiele miast w Polsce z wieloma miejscami w UK) sprawiają, że dłuższy pobyt w UK nie powoduje poczucia oddalenia czy osamotnienia – bo oprócz wielu nowych znajomych w nowym środowisku uczeń może też dość często przyjeżdżać do Polski, m.in. na Święta Bożego Narodzenia czy na Wielkanoc, może też spędzać przerwy w nauce (np. ferie zimowe) w domu.

Nauka w UK – ścieżki:

Uczniowie mogą pojechać do Wielkiej Brytanii na rok wymiany, by nauczyć się języka i poznać brytyjską kulturę, lub wybrać jedną z następujących ścieżek edukacyjnych:

Short term program

Są to krótkie pobyty (od 4 do 20 tygodni), aby doświadczyć nauki w szkole brytyjskiej, doskonalić znajomość języka angielskiego, uczyć się różnych przedmiotów w języku angielskim, a po powrocie nadrobić materiał w szkole polskiej.

Pre-A level

Pre-A level, czyli roczny program, który przygotowuje do dwuletniej nauki na poziomie A-level lub do rocznego programu International Access to University.

A-level

A-level – dwuletni program to General Certificate of Education – certyfikat uznawany przez brytyjskie uczelnie, realizowany podczas dwóch ostatnich lat szkoły średniej. Uczniowie wybierają przedmioty do realizacji oraz szlifują znajomość języka angielskiego (ESL) i przygotowują do testu IELTS.

International Access to University

Ukończenie brytyjskiej szkoły średniej jest możliwe już po roku udziału w programie. Jest on droższy i bardziej intensywny.

Program IB

Realizowanie programu matury międzynarodowej IB pozwala na zdobycie uznawanego na całym świecie certyfikatu i możliwość kontynuacji studiów w każdym kraju świata. Program trwa dla lata.

Zobacz przykładowe oferty szkół w UK (menu po lewej stronie).  Skontaktuj się nami po więcej szczegółowych informacji!

 

Nabór na nowy rok szkolny!

O nas

Blog

Pobierz broszurę!