Cena programu

Program “Rok Szkolny w USA” J-1 to najbardziej popularny program ze względu na najniższą cenę. Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu programu przez rząd USA, który opłaca czesne w szkole amerykańskiej.

Współpracujemy z czołowymi fundacjami amerykańskimi: Greenheart Exchange International Cultural Exchange (ICES) oraz American Cultural Exchange Service (ACES).

Mimo, że program realizowany jest w ten sam sposób, każda z fundacji może ustalić własną cenę oraz warunki, jakie musi spełnić uczestnik (np. jaką liczbę punktów musi uzyskać na teście z języka angielskiego). Fundacje mogą także wprowadzać dodatkowe usługi, takie jak wybór regionu lub stanu.

Rok szkolny w USA – Greenheart Exchange

Greenheart Exchange to jedna z najlepszych fundacji zajmujących się organizacją wymiany uczniowskiej w USA. Jest ona znana i ceniona w Stanach Zjednoczonych. Jej biura w wielu stanach oraz liczna grupa lokalnych koordynatorów sprawujących nadzór i opiekę nad realizacją programu wymiany zapewniają wysoką jakość usług. Uczniowie z wymiany biorą także udział w akcjach charytatywnych (cztery godziny w semestrze), które wpisują w swoją aplikację internetową.

Greenheart Exchange rozróżnia dwie różne opcje programu J-1: gwarantowaną i promocyjną.

Program gwarantowany: 

Po akceptacji uczestnika przez fundację, otrzymuje on gwarancję zakwaterowania. Dodatkowo, w przypadku problemu z zapisaniem ucznia do szkoły publicznej (z powodu np. braku miejsc dla uczniów z wymiany), istnieje możliwość uczęszczania do szkoły prywatnej bez dodatkowych opłat.

Program promocyjny: 

Program w niższej cenie z ograniczoną liczbą miejsc. Tę opcję polecamy osobom składającym aplikację jesienią lub zimą (do lutego) – do wyczerpania miejsc.

semestr rok szkolny
Program promocyjny 7 500 USD 7 500 USD
Program gwarantowany 8 500 USD 8 500 USD

Uwaga – zniżka 500 USD przy złożeniu aplikacji do końca stycznia 2019

Zachęcamy do składania aplikacji możliwie jak najszybciej, gdyż:

  • jest teraz więcej rodzin goszczących czekających na aplikacje, niż gotowych aplikacji uczniów (wiosną te proporcje są odwrotne). Szansa na szybkie znalezienie dobrej rodziny goszczącej jest duża!
  • szybkie znalezienie rodziny goszczącej pozwala na dłuższy kontakt z nią jeszcze przed wyjazdem, a przez to lepsze przygotowanie się do wyjazdu
  • mamy ograniczoną liczbę miejsc w tym programie, zgłoszenie się wiosną może być już za późne (lub za wyższą cenę)
  • wczesne zakończenie aplikacji jest premiowane zniżką w wysokości 500 $

Ceny na wiosnę mogą ulec zmianie!

Greenheart Exchange oferuje możliwość wyboru regionu (East, Central lub West), a w nim 3 preferowanych stanów za dodatkową dopłatą 600 USD.

Dopłata jest zwracana, jeżeli w żadnym z wybranych stanów nie znajdzie się rodzina gotowa gościć uczestnika programu. Pojedzie on wówczas do innego stanu.

RDMAP_regions2014

East (na mapie w odcieniach koloru niebieskiego): Connecticut, Delaware, District of Columbia, Florida, Georgia, Indiana, Maine, Maryland, Massachusetts, Michigan, New Hampshire, New York, New Jersey, North Carolina Ohio, Pennsylvania, Rhode Island, South Carolina, Vermont, Virginia, West Virginia

Central (na mapie w odcieniach koloru brązowego): Alabama, Arkansas, , Illinois, Iowa Kentucky, Louisiana, Mississippi, Missouri, Oklahoma, Tennessee, Texas, Wisconsin

West (na mapie w odcieniach koloru zielonego): Alaska, Arizona, California, Colorado, Hawaii, Idaho, Kansas, Minnesota, Montana, Nebraska, Nevada, New Mexico, North Dakota, Oregon, South Dakota, Utah, Washington, Wyoming

Rok szkolny w USA – ICES

International & American Student Exchange Services

International Student Exchange (ICES) to renomowana fundacja amerykańska zajmująca się organizowaniem wymiany uczniów w USA od ponad 25 lat. Jest oficjalnie uznana przez Departament Stanu USA jako sponsor programu J-1. Jest też członkiem Alliance for International Educational and Cultural Exchange (ALLIANCE) od 1977 roku, jest uznana przez Council on Standards for International Educational Travel (CSIET) od 25 lat.

38 osób w centralnym biurze oraz 425 lokalnych koordynatorów dba o uczestników programów.

Koszt programu z fundacją ICES:

semestr rok szkolny
7000 USD 7000 USD

ICES pozwala na wybór:

  • konkretnego stanu za dopłatą 750 USD (wybór Kalifornii, Florydy lub Hawajów za dopłatą 1600 USD)
  • wybór miasta (obejmuje też przedmieścia) -m.in. Denver, Atlanta, Ft. Wayne, Indianapolis, Dallas, Seattle, Madison, Milwaukee, Kansas City, Sy. Louis, Las Vegas, Tulsa, Oklahoma City, Portland, Pittsbourgh, Houston za dopłatą 1400 USD
  • wybór kilku określonych stanów za dopłatą 550 USD.

Uwaga – bardzo ograniczona liczba miejsc!

Rok szkolny w USA – ACES

ACES logo

Koszt programu z fundacją Amercian Cultural Exchange Services (ACES):

semestr rok szkolny
6700 USD 7000 USD

Skontaktuj się z nami po więcej szczegółowych informacji!

Szkoła średnia za granicą. Nabór na nowy rok szkolny!

O nas

Pobierz broszurę!