Rok Szkolny w USA – cena programu J-1

Program “Rok Szkolny w USA” J-1 to najbardziej popularny program ze względu na niższą cenę. Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu programu przez rząd USA, który opłaca czesne w szkole amerykańskiej.

Współpracujemy z czołowymi fundacjami amerykańskimi: Greenheart Exchange,  International Cultural Exchange (ICES), American Cultural Exchange Service (ACES) oraz International Experience (iE USA).

Mimo, że program realizowany jest w ten sam sposób, każda z fundacji może ustalić własną cenę oraz warunki, jakie musi spełnić uczestnik (np. jaką liczbę punktów musi uzyskać na teście z języka angielskiego). Fundacje mogą także wprowadzać dodatkowe usługi, takie jak wybór regionu lub stanu.

Nasze ponad 28-letnie doświadczenie w pracy z tym programem oraz wybór renomowanych fundacji amerykańskich pozwalają nam przygotować bardzo dobry program dla uczniów i ich rodziców.

Mamy już nowe ceny i warunki na przyszły rok szkolny – czyli na wyjazdy zaczynające się w sierpniu 2023 (rok szkolny i semestr) oraz w styczniu 2024 (semestr). Liczba miejsc jest ograniczona – w ubiegłym sezonie miejsca zapełniły się już w styczniu 2022.

Przyjmujemy już zgłoszenia na program zaczynający się w sierpniu 2023. Zapraszamy do kontaktu (także telefonicznego na nr 601 762308).

Zapraszamy też na programy wymiany do szkół średnich w Irlandii, UK, Australii, Nowej Zelandii, Hiszpanii, Niemczech i we Włoszech. Zapisy od połowy września 2022.

Greenheart Exchange

Greenheart Exchange to jedna z najlepszych fundacji zajmujących się organizacją wymiany uczniowskiej w USA. Jest ona znana i ceniona w Stanach Zjednoczonych. Jej biura w wielu stanach oraz liczna grupa lokalnych koordynatorów sprawujących nadzór i opiekę nad realizacją programu wymiany zapewniają wysoką jakość usług. Uczniowie z wymiany biorą także udział w akcjach charytatywnych (cztery godziny w semestrze), które wpisują w swoją aplikację internetową.

semestr rok szkolny
Program J-1 9 000 USD 9 000 USD
 

Zachęcamy do składania aplikacji możliwie jak najszybciej, gdyż:

  • przy wczesnym złożeniu aplikacji szansa na szybkie znalezienie dobrej rodziny goszczącej jest duża!
  • szybkie znalezienie rodziny goszczącej pozwala na dłuższy kontakt z nią jeszcze przed wyjazdem, a przez to lepsze przygotowanie się do wyjazdu
  • mamy ograniczoną liczbę miejsc w tym programie, zgłoszenie się wiosną może już być za późne na wyjazd
  • jest większa szansa na znalezienie rodziny w wybranym (za dopłatą) regionie USA

 

Greenheart Exchange oferuje możliwość wyboru miejsca w USA:

  • Urban/Suburban (za dopłatą 1900 USD) – czyli rodzina goszcząca i szkoła w mieście min. 35.tysięcznym lub na przedmieściach wielkiego miasta
  • 2 State Choice (za dopłatą 1500 USD) – czyli wybór 2 dowolnych stanów, poza Alaską, Kalifornią, Hawajami i Pensylwanią
  • 3 State Choice (za dopłatą 1250 USD) – czyli wybór 3 dowolnych stanów, poza Alaską, Kalifornią, Hawajami i Pensylwanią

Dopłata jest zwracana, jeżeli w żadnym z wybranych miejsc nie znajdzie się rodzina gotowa gościć uczestnika programu. Pojedzie on wówczas do innego stanu. Wczesne wysłanie aplikacji zwiększa szanse na znalezienie rodziny w wybranym miejscu.

Poniżej mapa USA wraz z regionalnymi dyrektorami fundacji odpowiedzialnymi za poszczególne stany.

Wypowiedź Hathy Hansen – regionalnego dyrektora fundacji w stanach: Connecticut, Rhode Island, Massachusetts, Vermont, New Hampshire i Maine, zarejestrowana podczas spotkania współpracowników fundacji Greenheart Exchange i zagranicznych partnerów fundacji w Cancun w 2019 roku:

Lista stanów wg regionów:

East (na mapie w odcieniach koloru niebieskiego): Connecticut, Delaware, District of Columbia, Georgia, Indiana, Maine, Maryland, Massachusetts, Michigan, New Hampshire, New York, New Jersey, North Carolina Ohio, Pennsylvania, Rhode Island, South Carolina, Vermont, Virginia, West Virginia

Central (na mapie w odcieniach koloru brązowego): Alabama, Arkansas, , Floryda, Illinois, Iowa Kentucky, Louisiana, Mississippi, Missouri, Oklahoma, Tennessee, Texas, Wisconsin

West (na mapie w odcieniach koloru zielonego): Alaska, Arizona, California, Colorado, Hawaii, Idaho, Kansas, Minnesota, Montana, Nebraska, Nevada, New Mexico, North Dakota, Oregon, South Dakota, Utah, Washington, Wyoming

International Student Exchange (ICES)

International & American Student Exchange Services

International Student Exchange (ICES) to renomowana fundacja amerykańska zajmująca się organizowaniem wymiany uczniów w USA od ponad 25 lat. Jest oficjalnie uznana przez Departament Stanu USA jako sponsor programu J-1. Jest też członkiem Alliance for International Educational and Cultural Exchange (ALLIANCE) od 1977 roku, jest uznana przez Council on Standards for International Educational Travel (CSIET) od 25 lat.

38 osób w centralnym biurze oraz 425 lokalnych koordynatorów dba o uczestników programów.

Koszt programu fundacji ICES

semestr od zimy rok szkolny
8900 USD 9500 USD

Uczestnicy biorą udział w 3 dniowych programach wstępnych w Nowym Jorku lub Los Angeles zaraz po przylocie do USA (dopiero stamtąd lecą dalej do rodzin goszczących) – jest to w cenie programu.

ICES pozwala na wybór:

  • konkretnego stanu za dopłatą 1000 USD (ale wybór Kalifornii, Florydy lub Hawajów za dopłatą 2000 USD)
  • wybór miasta (obejmuje też przedmieścia) -m.in. Denver, Atlanta, Ft. Wayne, Indianapolis, Dallas, Seattle, Madison, Milwaukee, Kansas City, Sy. Louis, Las Vegas, Tulsa, Oklahoma City, Portland, Pittsbourgh, Houston za dopłatą 1750 USD
  • wybór kilku określonych stanów za dopłatą 750 USD.

Uwaga – ograniczona liczba miejsc!

American Cultural Exchange Services (ACES)

ACES logo

ACES to nasz sprawdzony partner, z siedzibą w stanie Washington.

Nie ma możliwości wyboru stanu, ale większość uczestników wyjeżdża do stanów zachodnich (wszyscy uczestnicy programu wymiany ACES w roku szkolnym 2021/2022 pojechali do północnej Kalifornii).

Koszt programu z fundacją American Cultural Exchange Services (ACES):

semestr rok szkolny
7600 USD 8000 USD

Cena obowiązywała na wyjazd w sierpniu 2022! Nie mamy jeszcze nowych cen na rok szkolny 2023/2024 tej fundacji.

International Experience (iE USA)

International Experience -

International Experience (iE USA)  to nasz wieloletni sprawdzony partner, z siedzibą w stanie Minnesota.

Oprócz bardzo solidnego i dobrego programu podstawowego oferuje kilka dodatkowych opcji  za dodatkową dopłatą.

Koszt programu:

semestr rok szkolny
9400 USD 10000 USD

Opcje dodatkowe (do wyboru za dopłatą):

Wybór stanu 1500 USD
Wybór regionu 1500 USD
Pojedynczy pokój 1000 USD
Wczesne znalezienie rodziny goszczącej (przed 1 czerwca 2023) 1000 USD
Wybór gwarantowanej aktywności w szkole (np. tenis, pływanie, itp.) 1000 USD
Określona dieta 1000 USD

Uczestnicy programu wymiany tej fundacji mogą brać udział w  wycieczkach (zwykle tygodniowych) organizowanych przez biuro podróży z licencją pozwalającą na wyjazdy uczniów z wymiany (cena zależy od rodzaju wybranej wycieczki). Przykłady takich wycieczek można znaleźć TUTAJ.

To nowa cena na wyjazd w sierpniu 2023.

Skontaktuj się z nami telefonicznie (601 762308), mailowo (usa@perfect.wroc.pl) lub osobiście po więcej szczegółowych informacji! Możesz też skorzystać z poniższego formularza:

Szkoła średnia za granicą. Nabór na nowy rok szkolny!

O nas

Pobierz broszurę!