Rok Szkolny w USA – cena programu J-1

Program “Rok Szkolny w USA” J-1 to najbardziej popularny program ze względu na niższą cenę. Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu programu przez rząd USA, który opłaca czesne w szkole amerykańskiej.

Współpracujemy z czołowymi fundacjami amerykańskimi: Greenheart Exchange,  International Cultural Exchange (ICES), American Cultural Exchange Service (ACES) oraz International Experience (iE USA).

Mimo, że program realizowany jest w ten sam sposób, każda z fundacji może ustalić własną cenę oraz warunki, jakie musi spełnić uczestnik (np. jaką liczbę punktów musi uzyskać na teście z języka angielskiego). Fundacje mogą także wprowadzać dodatkowe usługi, takie jak wybór regionu lub stanu.

Nasze ponad 25-letnie doświadczenie w pracy z tym programem oraz wybór renomowanych fundacji amerykańskich pozwalają nam przygotować bardzo dobry program dla uczniów i ich rodziców.

UWAGA: Jeśli rozpoczęcie programu nie będzie możliwe z powodu pandemii, to jest GWARANCJA ZWROTU OPŁAT.  Można będzie także przesunąć termin rozpoczęcia programu na styczeń kolejnego roku (z bonifikatą) lub na jesień kolejnego roku.

Greenheart Exchange

Greenheart Exchange to jedna z najlepszych fundacji zajmujących się organizacją wymiany uczniowskiej w USA. Jest ona znana i ceniona w Stanach Zjednoczonych. Jej biura w wielu stanach oraz liczna grupa lokalnych koordynatorów sprawujących nadzór i opiekę nad realizacją programu wymiany zapewniają wysoką jakość usług. Uczniowie z wymiany biorą także udział w akcjach charytatywnych (cztery godziny w semestrze), które wpisują w swoją aplikację internetową.

semestr rok szkolny
Program J-1 8 200 USD 8 200 USD
 

Zachęcamy do składania aplikacji możliwie jak najszybciej, gdyż:

 • są to już ostatnie miejsca (z puli dodatkowej) na wyjazd w sierpniu 2022
 • przy wczesnym złożeniu aplikacji szansa na szybkie znalezienie dobrej rodziny goszczącej jest duża!
 • szybkie znalezienie rodziny goszczącej pozwala na dłuższy kontakt z nią jeszcze przed wyjazdem, a przez to lepsze przygotowanie się do wyjazdu
 • mamy ograniczoną liczbę miejsc w tym programie, zgłoszenie się wiosną będzie już za późne na wyjazd w 2022 roku
 • jest większa szansa na znalezienie rodziny w wybranym (za dopłatą) regionie USA

Ceny są już wyższe, niż na początku roku szkolnego! To już ostatnie miejsca na wyjazd w sierpniu 2022!

Greenheart Exchange oferuje możliwość wyboru miejsca w USA:

 • Urban/Suburban (za dopłatą 1500 USD) – czyli rodzina goszcząca i szkoła w mieście min. 35.tysięcznym lub na przedmieściach wielkiego miasta
 • 2 State Choice (za dopłatą 1200 USD) – czyli wybór 2 dowolnych stanów, poza Alaską, Kalifornią, Hawajami i Pensylwanią
 • 3 State Choice (za dopłatą 1000 USD) – czyli wybór 3 dowolnych stanów, poza Alaską, Kalifornią, Hawajami i Pensylwanią

Dopłata jest zwracana, jeżeli w żadnym z wybranych miejsc nie znajdzie się rodzina gotowa gościć uczestnika programu. Pojedzie on wówczas do innego stanu. Wczesne wysłanie aplikacji zwiększa szanse na znalezienie rodziny w wybranym miejscu.

Poniżej mapa USA wraz z regionalnymi dyrektorami fundacji odpowiedzialnymi za poszczególne stany.

Wypowiedź Hathy Hansen – regionalnego dyrektora fundacji w stanach: Connecticut, Rhode Island, Massachusetts, Vermont, New Hampshire i Maine, zarejestrowana podczas spotkania współpracowników fundacji Greenheart Exchange i zagranicznych partnerów fundacji w Cancun w 2019 roku:

Lista stanów wg regionów:

East (na mapie w odcieniach koloru niebieskiego): Connecticut, Delaware, District of Columbia, Georgia, Indiana, Maine, Maryland, Massachusetts, Michigan, New Hampshire, New York, New Jersey, North Carolina Ohio, Pennsylvania, Rhode Island, South Carolina, Vermont, Virginia, West Virginia

Central (na mapie w odcieniach koloru brązowego): Alabama, Arkansas, , Floryda, Illinois, Iowa Kentucky, Louisiana, Mississippi, Missouri, Oklahoma, Tennessee, Texas, Wisconsin

West (na mapie w odcieniach koloru zielonego): Alaska, Arizona, California, Colorado, Hawaii, Idaho, Kansas, Minnesota, Montana, Nebraska, Nevada, New Mexico, North Dakota, Oregon, South Dakota, Utah, Washington, Wyoming

International Student Exchange (ICES)

International & American Student Exchange Services

International Student Exchange (ICES) to renomowana fundacja amerykańska zajmująca się organizowaniem wymiany uczniów w USA od ponad 25 lat. Jest oficjalnie uznana przez Departament Stanu USA jako sponsor programu J-1. Jest też członkiem Alliance for International Educational and Cultural Exchange (ALLIANCE) od 1977 roku, jest uznana przez Council on Standards for International Educational Travel (CSIET) od 25 lat.

38 osób w centralnym biurze oraz 425 lokalnych koordynatorów dba o uczestników programów.

Koszt programu z fundacją ICES (nie ma już miejsc na wyjazd w sierpniu 2022):

semestr od zimy rok szkolny
7500 USD 8200 USD

Uczestnicy biorą udział w 3 dniowych programach wstępnych w Nowym Jorku lub Los Angeles zaraz po przylocie do USA (dopiero stamtąd lecą dalej do rodzin goszczących) – jest to w cenie programu.

ICES pozwala na wybór:

 • konkretnego stanu za dopłatą 750 USD (ale wybór Kalifornii, Florydy lub Hawajów za dopłatą 1600 USD)
 • wybór miasta (obejmuje też przedmieścia) -m.in. Denver, Atlanta, Ft. Wayne, Indianapolis, Dallas, Seattle, Madison, Milwaukee, Kansas City, Sy. Louis, Las Vegas, Tulsa, Oklahoma City, Portland, Pittsbourgh, Houston za dopłatą 1400 USD
 • wybór kilku określonych stanów za dopłatą 550 USD.

Uwaga – bardzo ograniczona liczba miejsc!

American Cultural Exchange Services (ACES)

ACES logo

ACES to nasz sprawdzony partner, z siedzibą w stanie Washington.

Nie ma możliwości wyboru stanu, ale większość uczestników wyjeżdża do stanów zachodnich (wszyscy uczestnicy programu wymiany ACES w roku szkolnym 2021/2022 pojechali do północnej Kalifornii).

Koszt programu z fundacją American Cultural Exchange Services (ACES):

semestr rok szkolny
7600 USD 8000 USD

Ostatnie miejsce na wyjazd z ACES w sierpniu 2022!

International Experience (iE USA)

International Experience -

International Experience (iE USA)  to nasz wieloletni sprawdzony partner, z siedzibą w stanie Minnesota.

Oprócz bardzo solidnego i dobrego programu podstawowego oferuje kilka dodatkowych opcji  za dodatkową dopłatą.

Koszt programu:

semestr rok szkolny
8400 USD 9000 USD

Opcje dodatkowe (do wyboru za dopłatą):

Wybór stanu 1500 USD
Wybór regionu 1500 USD
Pojedynczy pokój 1000 USD
Wczesne znalezienie rodziny goszczącej (przed 1 czerwca 2022) 1000 USD
Wybór gwarantowanej aktywności w szkole (np. tenis, pływanie, itp.) 1000 USD
Określona dieta 1000 USD

Uczestnicy programu wymiany tej fundacji mogą brać udział w  wycieczkach (zwykle tygodniowych) organizowanych przez biuro podróży z licencją pozwalającą na wyjazdy uczniów z wymiany (cena zależy od rodzaju wybranej wycieczki). Przykłady takich wycieczek można znaleźć TUTAJ.

Ostatnie miejsca na wyjazd w sierpniu 2022!

Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub osobiście po więcej szczegółowych informacji! Możesz też skorzystać z poniższego formularza:

Szkoła średnia za granicą. Nabór na nowy rok szkolny!

O nas

Pobierz broszurę!