Cena programu wymiany uczniowskiej (J-1) Rok Szkolny w USA

Program wymiany uczniowskiej do szkoły średniej w USA “Rok Szkolny w USA” J-1 (oficjalna nazwa: “BridgeUSA”) to najbardziej popularny program ze względu na niższą cenę niż program F-1. Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu programu przez rząd USA, który opłaca czesne w szkole amerykańskiej.

Program ten jest organizowany przez Departament Stanu USA od kilkudziesięciu lat, a jego praktyczną realizacją zajmują się amerykańskie fundacje.

Współpracujemy z czołowymi fundacjami amerykańskimi: Greenheart Exchange,  International Cultural Exchange (ICES) , Council for Educational Travel (CETUSA) oraz North West Services.

Mimo, że program realizowany jest w ten sam sposób, każda z fundacji może ustalić własną cenę oraz warunki, jakie musi spełnić uczestnik (np. jaką liczbę punktów musi uzyskać na teście z języka angielskiego). Fundacje mogą także wprowadzać dodatkowe usługi, takie jak wybór regionu lub stanu.

Nasze ponad 28-letnie doświadczenie w pracy z tym programem oraz wybór renomowanych fundacji amerykańskich pozwalają nam przygotować bardzo dobry program dla uczniów i ich rodziców.

Zapraszamy na wyjazdy zaczynające się w sierpniu 2024 (semestr z możliwością przedłużenia lub cały rok szkolny). Liczba miejsc jest ograniczona.

 Zapraszamy do kontaktu (także telefonicznego na nr 601 762308).

Zapraszamy też na programy wymiany do szkół średnich w Irlandii, UK, Australii, Nowej Zelandii, Hiszpanii, Niemczech i we Włoszech.

UWAGA: można jeszcze zapisać się na program zaczynający się w tym roku szkolnym (1 term, lub 1-2 miesiące):

 • w USA- krótki program nauki w szkole średniej w Kalifornii, na Florydzie, w Wisconsin i Idaho (od 2 do 12 tygodni) – także 2-4 tygodnie w SIERPNIU 2024!
 • w Australii i Nowej Zelandii (także 1-3 miesiące podczas naszych wakacji!)
 • w UK
 • w Kanadzie
 • w Hiszpanii
 • we Włoszech

Fundacje organizujące program wymiany do szkół średnich w USA J-1 (Bridge USA):

Greenheart Exchange

Ostatnie miejsca w programie tej fundacji

Greenheart Exchange to jedna z najlepszych fundacji zajmujących się organizacją wymiany uczniowskiej w USA. Ma główną siedzibę w Chicago. Jest ona znana i ceniona w Stanach Zjednoczonych. Jej biura w wielu stanach oraz liczna grupa lokalnych koordynatorów sprawujących nadzór i opiekę nad realizacją programu wymiany zapewniają wysoką jakość usług. Uczniowie z wymiany biorą także udział w akcjach charytatywnych (cztery godziny w semestrze), które wpisują w swoją aplikację internetową.

semestr rok szkolny
Program J-1 9 500 USD 9 500 USD
 

Zachęcamy do składania aplikacji możliwie jak najszybciej, gdyż:

 • przy wczesnym złożeniu aplikacji szansa na szybkie znalezienie dobrej rodziny goszczącej jest duża!
 • szybkie znalezienie rodziny goszczącej pozwala na dłuższy kontakt z nią jeszcze przed wyjazdem, a przez to lepsze przygotowanie się do wyjazdu
 • mamy ograniczoną liczbę miejsc w tym programie
 • jest większa szansa na znalezienie rodziny w wybranym (za dopłatą) regionie USA
 • od stycznia cena programu wzrośnie!

Greenheart Exchange oferuje możliwość wyboru miejsca w USA:

 • Urban/Suburban (za dopłatą 1900 USD) – czyli rodzina goszcząca i szkoła w mieście min. 35.tysięcznym lub na przedmieściach wielkiego miasta
 • 2 State Choice (za dopłatą 1500 USD) – czyli wybór 2 dowolnych stanów, poza Alaską, Hawajami i Pensylwanią
 • 3 State Choice (za dopłatą 1250 USD) – czyli wybór 3 dowolnych stanów, poza Alaską, Hawajami i Pensylwanią

Dopłata jest zwracana, jeżeli w żadnym z wybranych miejsc nie znajdzie się rodzina gotowa gościć uczestnika programu. Pojedzie on wówczas do innego stanu. Wczesne wysłanie aplikacji zwiększa szanse na znalezienie rodziny w wybranym miejscu.

UWAGA! Możliwość wyboru miejsca docelowego jest tylko dla ograniczonej liczby miejsc w programie – nie należy więc zwlekać z decyzją.

Poniżej mapa USA wraz z regionalnymi dyrektorami fundacji odpowiedzialnymi za poszczególne stany.

Wypowiedź Kathy Hansen – regionalnego dyrektora fundacji w stanach: Connecticut, Rhode Island, Massachusetts, Vermont, New Hampshire i Maine, zarejestrowana podczas spotkania współpracowników fundacji Greenheart Exchange i zagranicznych partnerów fundacji w Cancun w 2019 roku:

Lista stanów wg regionów:

East (na mapie w odcieniach koloru niebieskiego): Connecticut, Delaware, District of Columbia, Georgia, Indiana, Maine, Maryland, Massachusetts, Michigan, New Hampshire, New York, New Jersey, North Carolina Ohio, Pennsylvania, Rhode Island, South Carolina, Vermont, Virginia, West Virginia

Central (na mapie w odcieniach koloru brązowego): Alabama, Arkansas, , Floryda, Illinois, Iowa Kentucky, Louisiana, Mississippi, Missouri, Oklahoma, Tennessee, Texas, Wisconsin

West (na mapie w odcieniach koloru zielonego): Alaska, Arizona, California, Colorado, Hawaii, Idaho, Kansas, Minnesota, Montana, Nebraska, Nevada, New Mexico, North Dakota, Oregon, South Dakota, Utah, Washington, Wyoming

Za dopłatą można wybrać DOWOLNE 2 lub 3 stany – oprócz  Alaski, Kalifornii, Hawajów i Pensylwanii

International Student Exchange (ICES)

Ostatnie miejsca w programie tej fundacji

International & American Student Exchange Services

International Student Exchange (ICES) to renomowana fundacja amerykańska zajmująca się organizowaniem wymiany uczniów w USA od ponad 25 lat. Jest oficjalnie uznana przez Departament Stanu USA jako sponsor programu J-1. Jest też członkiem Alliance for International Educational and Cultural Exchange (ALLIANCE) od 1977 roku, jest uznana przez Council on Standards for International Educational Travel (CSIET) od 25 lat.

38 osób w centralnym biurze oraz 425 lokalnych koordynatorów dba o uczestników programów.

Koszt programu fundacji ICES (ostatnie miejsca w programie tej fundacji)

semestr od zimy rok szkolny
8900 USD 9500 USD

Uczestnicy biorą udział w 4 dniowych programach wstępnych w Nowym Jorku zaraz po przylocie do USA (dopiero stamtąd lecą dalej do rodzin goszczących) – jest to w cenie programu.

ICES pozwala na wybór:

 • konkretnego stanu za dopłatą 1000 USD (ale wybór Kalifornii, Florydy lub Hawajów za dopłatą 2000 USD)
 • wybór miasta (obejmuje też przedmieścia) -m.in. Denver, Atlanta, Ft. Wayne, Indianapolis, Dallas, Seattle, Madison, Milwaukee, Kansas City, Sy. Louis, Las Vegas, Tulsa, Oklahoma City, Portland, Pittsbourgh, Houston za dopłatą 1750 USD
 • wybór kilku określonych stanów jako grupy (z listy) za dopłatą 750 USD.

Więcej szczegółów dotyczących możliwości wyboru stanów można znaleźć TUTAJ.

Uwaga – ograniczona liczba miejsc dla osób wybierających miejsce docelowe!

Uczestnicy programu wymiany tej fundacji mogą brać udział w  wycieczkach (zwykle tygodniowych) organizowanych przez biuro podróży z licencją pozwalającą na wyjazdy uczniów z wymiany (cena zależy od rodzaju wybranej wycieczki). Przykłady takich wycieczek można znaleźć TUTAJ.

Council for Educational Travel, USA (CETUSA)

Ostatnie miejsca w programie tej fundacji

CETUSA to nasz nowy partner, z siedzibą w stanie Michigan.

Cieszymy się ze współpracy z tą renomowaną organizacją, która od 1995 roku pomogła tysiącom uczniów i studentów przeżyć niezapomnianą przygodę w USA na programach wymiany do szkół średnich oraz praktyk i szkoleń dla studentów i młodych absolwentów uczelni.

Fundacja oferuje bardzo szeroki wybór miejsca docelowego (za dopłatą).

Jest też możliwość udziału w programie wymiany dla maturzystów (wyjazd musi nastąpić nie później, niż 3 miesiące po maturze).

Koszt programu z fundacją CETUSA:

semestr rok szkolny
8900 USD 9500 USD

Uczestnicy programu wymiany tej fundacji mogą brać udział w  wycieczkach (zwykle tygodniowych) organizowanych przez biuro podróży z licencją pozwalającą na wyjazdy uczniów z wymiany (cena zależy od rodzaju wybranej wycieczki). Przykłady takich wycieczek można znaleźć TUTAJ.

North West Services (NW Services)

Ostatnie miejsca w programie tej fundacji

North West Services  to nasz sprawdzony partner, z siedzibą w stanie Karolina Północna.

Oprócz bardzo solidnego i dobrego programu podstawowego oferuje kilka dodatkowych opcji  za dodatkową dopłatą.

Koszt programu:

semestr rok szkolny
9000 USD 9500 USD

Opcje dodatkowe (do wyboru za dopłatą):

Wybór stanu 1500 USD (Kalifornia: 2000 USD)
Wybór regionu 1500 USD
Pojedynczy pokój 1000 USD
Wczesne znalezienie rodziny goszczącej (przed 1 czerwca 2024) 1000 USD
Wybór gwarantowanej aktywności w szkole (np. tenis, pływanie, itp.) 1000 USD
Określona dieta 1000 USD

Uczestnik może wybrać 2 stany za dopłatą 1500 USD. Dostępne stany to:

 • California (dopłata za wybór tego stanu wynosi 2000 USD)
 • Washington
 • Idaho
 • Arizona
 • Indiana
 • Ohio
 • Michigan
 • Illinois
 • Minnesota
 • Colorado
 • Wyoming

Uczestnicy programu wymiany tej fundacji mogą brać udział w  wycieczkach (zwykle tygodniowych) organizowanych przez biuro podróży z licencją pozwalającą na wyjazdy uczniów z wymiany (cena zależy od rodzaju wybranej wycieczki). Przykłady takich wycieczek można znaleźć TUTAJ.

Poznaj niektórych uczestników naszego programu wymiany uczniowskiej

Zobacz, co mówią byli i obecni uczestnicy tego programu na naszym kanale na TikToku.

Skontaktuj się z nami telefonicznie (601 762308), mailowo (usa@perfect.wroc.pl) lub osobiście po więcej szczegółowych informacji! Możesz też skorzystać z poniższego formularza:

Szkoła średnia za granicą. Nabór na nowy rok szkolny (możliwe też wyjazdy jeszcze w tym roku szkolnym)!

O nas

Pobierz broszurę!