Rok Szkolny w USA – cena programu J-1

Program “Rok Szkolny w USA” J-1 to najbardziej popularny program ze względu na najniższą cenę. Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu programu przez rząd USA, który opłaca czesne w szkole amerykańskiej.

Współpracujemy z czołowymi fundacjami amerykańskimi: Greenheart Exchange,  International Cultural Exchange (ICES) oraz American Cultural Exchange Service (ACES).

Mimo, że program realizowany jest w ten sam sposób, każda z fundacji może ustalić własną cenę oraz warunki, jakie musi spełnić uczestnik (np. jaką liczbę punktów musi uzyskać na teście z języka angielskiego). Fundacje mogą także wprowadzać dodatkowe usługi, takie jak wybór regionu lub stanu.

Nasze ponad 25-letnie doświadczenie w pracy z tym programem oraz wybór renomowanych fundacji amerykańskich pozwalają nam przygotować bardzo dobry program dla uczniów i ich rodziców.

UWAGA: Jeśli rozpoczęcie programu jesienią 2021 nie będzie możliwe z powodu pandemii, to jest GWARANCJA ZWROTU OPŁAT.  Można będzie także przesunąć termin rozpoczęcia programu na styczeń 2022 (z bonifikatą) lub na jesień 2022.

Greenheart Exchange

Greenheart Exchange to jedna z najlepszych fundacji zajmujących się organizacją wymiany uczniowskiej w USA. Jest ona znana i ceniona w Stanach Zjednoczonych. Jej biura w wielu stanach oraz liczna grupa lokalnych koordynatorów sprawujących nadzór i opiekę nad realizacją programu wymiany zapewniają wysoką jakość usług. Uczniowie z wymiany biorą także udział w akcjach charytatywnych (cztery godziny w semestrze), które wpisują w swoją aplikację internetową.

semestr rok szkolny
Program J-1 7 200 USD 7 700 USD
 

Uwaga – zniżka 500 USD przy złożeniu aplikacji do grudnia 2020

Zachęcamy do składania aplikacji możliwie jak najszybciej, gdyż:

  • przy wczesnym złożeniu aplikacji szansa na szybkie znalezienie dobrej rodziny goszczącej jest duża!
  • szybkie znalezienie rodziny goszczącej pozwala na dłuższy kontakt z nią jeszcze przed wyjazdem, a przez to lepsze przygotowanie się do wyjazdu
  • mamy ograniczoną liczbę miejsc w tym programie, zgłoszenie się wiosną może być już za późne (lub za wyższą cenę)
  • wczesne zakończenie aplikacji jest premiowane zniżką w wysokości 500 $

Ceny mogą ulec zmianie po wyczerpaniu miejsc z przyznanej puli!

Greenheart Exchange oferuje możliwość wyboru regionu (East, Central lub West), a w nim 3 preferowanych stanów za dodatkową dopłatą 600 USD.

Dopłata jest zwracana, jeżeli w żadnym z wybranych stanów nie znajdzie się rodzina gotowa gościć uczestnika programu. Pojedzie on wówczas do innego stanu.

Poniżej mapa 3 regionów wraz z tworzącymi je stanami oraz regionalnymi dyrektorami fundacji odpowiedzialnymi za poszczególne stany.

East (na mapie w odcieniach koloru niebieskiego): Connecticut, Delaware, District of Columbia, Georgia, Indiana, Maine, Maryland, Massachusetts, Michigan, New Hampshire, New York, New Jersey, North Carolina Ohio, Pennsylvania, Rhode Island, South Carolina, Vermont, Virginia, West Virginia

Central (na mapie w odcieniach koloru brązowego): Alabama, Arkansas, , Floryda, Illinois, Iowa Kentucky, Louisiana, Mississippi, Missouri, Oklahoma, Tennessee, Texas, Wisconsin

West (na mapie w odcieniach koloru zielonego): Alaska, Arizona, California, Colorado, Hawaii, Idaho, Kansas, Minnesota, Montana, Nebraska, Nevada, New Mexico, North Dakota, Oregon, South Dakota, Utah, Washington, Wyoming

International Student Exchange (ICES)

International & American Student Exchange Services

International Student Exchange (ICES) to renomowana fundacja amerykańska zajmująca się organizowaniem wymiany uczniów w USA od ponad 25 lat. Jest oficjalnie uznana przez Departament Stanu USA jako sponsor programu J-1. Jest też członkiem Alliance for International Educational and Cultural Exchange (ALLIANCE) od 1977 roku, jest uznana przez Council on Standards for International Educational Travel (CSIET) od 25 lat.

38 osób w centralnym biurze oraz 425 lokalnych koordynatorów dba o uczestników programów.

Koszt programu z fundacją ICES:

semestr od zimy rok szkolny
6750 USD 8000 USD

Uczestnicy biorą udział w 3 dniowych programach wstępnych w Nowym Jorku lub Los Angeles zaraz po przylocie do USA (dopiero stamtąd lecą dalej do rodzin goszczących) – jest to w cenie programu.

ICES pozwala na wybór:

  • konkretnego stanu za dopłatą 750 USD (ale wybór Kalifornii, Florydy lub Hawajów za dopłatą 1600 USD)
  • wybór miasta (obejmuje też przedmieścia) -m.in. Denver, Atlanta, Ft. Wayne, Indianapolis, Dallas, Seattle, Madison, Milwaukee, Kansas City, Sy. Louis, Las Vegas, Tulsa, Oklahoma City, Portland, Pittsbourgh, Houston za dopłatą 1400 USD
  • wybór kilku określonych stanów za dopłatą 550 USD.

Uwaga – bardzo ograniczona liczba miejsc!

American Cultural Exchange Services (ACES)

ACES logo

Koszt programu z fundacją American Cultural Exchange Services (ACES):

semestr rok szkolny
7200 USD 7500 USD

To już ostatnie dni na przyjmowanie aplikacji na udział w programie wymiany J-1 zaczynającym się jesienią 2021!

W kwietniu przyjmujemy aplikacje tylko na program fundacji ACES.

Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub osobiście po więcej szczegółowych informacji! Możesz też skorzystać z poniższego formularza:

Szkoła średnia za granicą. Nabór na nowy rok szkolny!

O nas

Pobierz broszurę!