O programie

Academic Year Program (popularnie zwany J-1 od rodzaju przyznawanej wizy lub high school exchange) to współfinansowana przez rząd amerykański (który pokrywa koszty nauki w szkole) wymiana kulturalna, w której uczestniczyć może młodzież w wieku 15-18 lat.

To doskonała okazja, by przez semestr lub rok szkolny żyć jak amerykański nastolatek, chodząc do szkoły średniej i mieszkając u amerykańskiej rodziny.

Celem wymian międzynarodowych jest stwarzanie możliwości spotkania ludzi z różnych kultur i nauki o różnych punktach widzenia i stylach życia. Międzykulturowe zrozumienie jest fundamentalnym krokiem w budowaniu przyjaźni międzynarodowych i pokoju na świecie. Uczniowie zyskują także dojrzałość, pewność siebie i rozwijają wiele innych cech charakteru i umiejętności.

 

World-Photo

Wymiana kulturalna nie tylko sprawia, że uczeń staje się dwujęzyczny, ale też:

  • poszerza jego horyzonty
  • uczy samodzielności
  • rozwija osobowość
  • buduje pewność siebie
  • jest początkiem wielu przyjaźni na całe życie.

Ponadto wyjazd ten jest cennym punktem w życiorysie i dużym atutem w późniejszej karierze naukowej i zawodowej.

Program J-1 można realizować wyłącznie za zgodą i pod kontrolą rządowej agencji United States Information Agency poprzez uznane przez rząd amerykański fundacje, które czuwają nad prawidłowym przebiegiem programu.

Fundacje

Naszymi partnerami w USA są najbardziej renomowane fundacje amerykańskie:

Greenheart Echange

ACES logo

American Cultural Exchange Service (ACES)

Sprawują one opiekę i nadzór nad uczestnikami programu podczas ich pobytu w USA poprzez swoich lokalnych koordynatorów. Pomagają oni w przypadku jakichkolwiek problemów, ponadto rodzice otrzymują raporty o swoim dziecku (zachowanie, samopoczucie, postępy w nauce, opinie nauczycieli i rodziny goszczącej).

Nasi klienci mogą także liczyć na naszą pomoc – jesteśmy w stałym kontakcie z fundacjami, rodzicami oraz z naszymi klientami w USA. Nasze doświadczenie (zarówno z zajmowania się tym programem, jak i z osobistego udziału w programie) to ponad 23 lata.

Skontaktuj się z nami po więcej szczegółowych informacji!

 

Szkoła średnia za granicą. Nabór na nowy rok szkolny!

O nas

Pobierz broszurę!