O programie

Academic Year Program to współfinansowana przez rząd amerykański (który pokrywa koszty nauki w szkole) wymiana kulturalna, w której uczestniczyć może młodzież w wieku 15-18 lat.

 

To doskonała okazja, by przez semestr lub rok szkolny żyć jak amerykański nastolatek, chodząc do szkoły średniej i mieszkając u amerykańskiej rodziny.

 

Celem wymian międzynarodowych jest stwarzanie możliwości spotkania ludzi z różnych kultur i nauki o różnych punktach widzenia i stylach życia. Międzykulturowe zrozumienie jest fundamentalnym krokiem w budowaniu przyjaźni międzynarodowych i pokoju na świecie. Uczniowie zyskują także dojrzałość, pewność siebie i rozwijają wiele innych cech charakteru i umiejętności.

 

World-Photo

 

Wymiana kulturalna nie tylko sprawia, że uczeń staje się dwujęzyczny, ale też poszerza jego horyzonty, uczy samodzielności, rozwija osobowość, buduje pewność siebie i jest początkiem wielu przyjaźni na całe życie. Ponadto wyjazd ten jest cennym punktem w życiorysie i dużym atutem w późniejszej karierze naukowej i zawodowej.

 

Program J-1 można realizować wyłącznie za zgodą i pod kontrolą rządowej agencji United States Information Agency.

 

Fundacje

Naszymi partnerami w USA są najbardziej renomowane fundacje amerykańskie:

 

CCI logo

Center for Cultural Interchange (CCI Greenheart)

ACES logo

American Cultural Exchange Service (ACES)

 

 

Sprawują one opiekę i nadzór nad uczestnikami programu podczas ich pobytu w USA poprzez swoich lokalnych koordynatorów. Pomagają oni w przypadku jakichkolwiek problemów, ponadto w fundacji CCI rodzice otrzymują 3 raporty o swoim dziecku (zachowanie, samopoczucie, postępy w nauce, opinie nauczycieli i rodziny goszczącej).

Nasi klienci mogą także liczyć na naszą pomoc – jesteśmy w stałym kontakcie z fundacjami, rodzicami oraz z naszymi klientami w USA.

Skontaktuj się z nami po więcej szczegółowych informacji!

 

Nabór na rok szkolny 2018/2019!

O nas

Blog

Pobierz broszurę!