Wiza studencka F-1

Academic Year Program F-1 to organizowana przez szkoły amerykańskie możliwość nauki dla nastolatków z całego świata, pragnących szlifować języki obce, uczyć się za granicą i doświadczyć życia w innym kraju. Do podjęcia nauki konieczna jest wiza studencka.

To doskonała okazja, by przez wybrany czas (od miesiąca do nawet kilku lat) żyć jak amerykański nastolatek, chodząc do publicznej lub prywatnej szkoły średniej i mieszkając u amerykańskiej rodziny lub w szkolnym internacie.

wiza studencka

Uczestnicy samodzielnie wybierają szkoły do których chcieliby uczęszczać, co jest dodatkowym atutem programu z wizą studencką F-1.

Wymiana nie tylko sprawia, że uczeń staje się dwujęzyczny, ale też poszerza jego horyzonty, uczy samodzielności, rozwija osobowość, buduje pewność siebie i jest początkiem wielu przyjaźni na całe życie. Ponadto wyjazd ten jest cennym punktem w życiorysie i dużym atutem w późniejszej karierze naukowej i zawodowej.

Wiza studencka – program F-1

Udział w programie F1 daje także możliwość uzyskania High School Diploma i pomaga w dostaniu się na studia w USA.

 

science_demo

Szkoły

Boarding Schools

Są to prywatne szkoły średnie z internatem. Szkoły te słyną z wysokiego poziomu nauczania, szerokiego wyboru zajęć pozalekcyjnych, dobrych warunków mieszkaniowych i fachowej kadry pedagogicznej. Wszystko to sprzyja rozwojowi osobowości i zainteresowań uczniów oraz przygotowaniu ich do nauki na najlepszych amerykańskich uniwersytetach.

Private day schools

Prywatne szkoły średnie dają możliwość uzyskania High School Diploma oraz aplikowania na amerykańskie uniwersytety. Oferują szeroki wybór zajęć pozalekcyjnych oraz przedmiotów. Uczniowie, którzy wybiorą te szkoły będą zakwaterowani u amerykańskich rodzin goszczących. Szkoły prywatne bardzo często są także wyznaniowe; zdecydowana większość z nich to szkoły katolickie i chrześcijańskie.

Public schools

Szkoły publiczne, oferują niższe ceny niż prywatne, jednak ze względu na brak dotacji rządu dla wiz F-1, trzeba płacić czesne. Zaletą jest natomiast możliwość wybrania odpowiedniej szkoły, otrzymania High School Diploma i mieszkania w dużym, wybranym przez siebie, atrakcyjnym mieście (np. Los Angeles, Miami, Orlando). Uczniowie mieszkają u amerykańskich rodzin goszczących.

W programie dwujęzycznym istnieje możliwość zakwaterowania w Miami u rodzin hiszpańskojęzycznych i naukę w szkole w języku angielskim, co pomoże uczniowi biegle władać zarówno językiem angielskim jak i hiszpańskim oraz przybliży mu kulturę nie tylko amerykańską, ale i latynoamerykańską.

Nasi partnerzy

Naszymi partnerami w USA jest wiele czołowych fundacji amerykańskich, współpracujemy także bezpośrednio z najlepszymi szkołami średnimi w USA. Dzięki temu możemy zaproponować naukę w amerykańskiej szkole średniej najlepiej dostosowanej pod względem wielu kryteriów do potrzeb naszych klientów, m.in.:

  • lokalizacji
  • rodzaju (szkoła prywatna lub publiczna, z zakwaterowaniem u rodziny amerykańskiej lub w internecie)
  • możliwości zdobycia High School Diploma
  • wyboru konkretnych przedmiotów na bardzo wysokim poziomie
  • możliwości trenowania danego sportu na wysokim poziomie i szansy na stypendium sportowe na uczelni w USA
  • budżetu

W każdej szkole i organizacji znajduje się osoba odpowiedzialna za realizację programu i gotowa do pomocy.

Więcej informacji o poszczególnych rodzajach szkół i programów można uzyskać klikając na menu po lewej stronie.

Zapraszamy do kontaktu w razie jakichkolwiek pytań.

Chętnie przygotujemy także szczegółową ofertę szkół uwzględniającą konkretne kryteria. PERFECT zajmuje się tym programem od 23 lat.

Szkoła średnia za granicą. Nabór na nowy rok szkolny (możliwe też wyjazdy jeszcze w tym roku szkolnym)!

O nas

Pobierz broszurę!