Szkoły w USA

Szkoły w USA bardzo różnią się od szkół polskich.Wielu polskich uczniów dopiero podczas nauki w amerykańskiej szkole odkrywa, jak ciekawa i przyjemna może być edukacja. Oprócz przedmiotów na bardzo wysokim poziomie (AP) uczniowie mogą wybierać takie, które rozwijają ich zainteresowania i pasje (np. różne sporty, gra na instrumentach, projektowanie odzieży lub biżuterii, media, fotografia, biznes, itp.) – lub po prostu zaspokajają ich ciekawość świata.

Nauczyciele są przyjaźni i pomagają uczniom zarówno odkrywać, jaki i rozwijać ich talenty i zainteresowania.

Spośród niezwykle szerokiej oferty szkół amerykańskich wybraliśmy kilka, które podzieliliśmy według różnych kryteriów. Oferta szkół w USA jest bardzo rozbudowana, dlatego zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania informacji, jakie szkoły w USA możemy polecić.

Szkoły w USA należy oceniać z uwzględnieniem pewnych kryteriów:

Przystępna cena

O’Gorman Catholic High School, Sioux Falls, SOUTH DAKOTA

O’Gorman to szkoła koedukacyjna, w pełni akredytowana przez stan South Dakota i  North Central Accreditation Association of Colleges and Schools.

Szkoły w USA  Zrzut ekranu 2015-03-13 o 13.47.56

Jej uczniowie osiągają ponadprzeciętne wyniki w testach stanowych, oferuje 22 zaawansowane kursy, wymagane przy rekrutacji na amerykańskie uniwersytety, na które dostaje się 98% absolwentów.

W szkole działają 22 drużyny sportowe oraz 33 kluby zajęć pozalekcyjnych. Uczniowie korzystają z nowych sal lekcyjnych, sześciu pracowni komputerowych oraz nowoczesnych boisk.

Szkoła akceptuje uczniów na ostatnim roku edukacji szkoły średniej, jednak aby otrzymać  High School Diploma, trzeba uczyć się tam przynajmniej dwa lata.

Uczeń zakwaterowany będzie u rodziny amerykańskiej.

Zobacz więcej: O’Gorman Catholic High School

Cena:

18 250 USD – rok szkolny

13 490 USD – semestr

Elitarność

Tampa Preparatory School, Tampa, FLORIDA

Tampa Preparatory School ma misję prowadzenia edukacji na wysokim poziomie oraz wychowywania młodych ludzi do przestrzegania zasad uczciwości, przyzwoitości, honoru, zaszczepiania w nich dociekliwości i ciekawości.

Zrzut ekranu 2015-03-13 o 14.06.52Zrzut ekranu 2015-03-13 o 14.06.44

Szkoła to zróżnicowane i kameralne środowisko, sprzyjające formowaniu się bliskich relacji i przyjaźni. Tampa Preparatory School zatrudnia jedynie nauczycieli na wysokim poziomie, którzy asystują uczniom w osiągnięciu jak najlepszego osobistego rozwoju. Oprócz dobrego wykształcenia i pasji, są oni zainteresowani swoimi studentami i starają się im pomóc w każdy możliwy sposób – także poza zajęciami. Relacja nauczycieli i uczniów oparta jest na wzajemnym szacunku.

Zajęcia odbywają się w formie seminariów, wykładów i pracowni projektowych, a uczniowie zachęcani są do podejmowania inicjatywy i aktywnego uczestnictwa. Budują dzięki temu poczucie własnej wartości, pewność siebie oraz korzystają z zajęć w największym możliwym stopniu.

Szkoła kształtuje młodych ludzi intelektualnie, moralnie, emocjonalnie i fizycznie. Akceptuje ona uczniów na ostatnim roku nauki i umożliwia otrzymanie High School Diploma.

Zobacz więcej:  Tampa Preparatory School

Cena:

40 450 USD – rok szkolny

24 890 USD – semestr

Atrakcyjna lokalizacja

Heritage Christian, Los Angeles, CALIFORNIA

Heritage Christian to chrześcijańska szkoła prywatna, która mieści się w Los Angeles i posiada trzy kampusy w sercu San Fernando Valley. Jest to przyjazna i bezpieczna, położona na północy część miasta.

heritage school 1 Los Angeles

Uczniowie osiągają wysokie wyniki na testach stanowych i 97% absolwentów kontynuuje naukę na uniwersytetach. Szkoła oferuje zróżnicowane zajęcia pozalekcyjne, zwłaszcza w dziedzinie sztuki, a także 14 sportów, w które uczniowie mogą się zaangażować. Na kampusach znajdują się audytoria, biblioteki i centra naukowe

Zobacz więcej: Heritage Christian

Cena:

33 350 USD – rok szkolny

23 290 USD – semestr

Zakwaterowanie w szkolnej rezydencji (boarding school)

Allendale Columbia School, Rochester, NEW YORK

Allendale Columbia School znajduje się w Rochester, trzecim największym mieście stanu Nowy Jork często nagradzanym za wysoki standard życia przez takie magazyny jak Forbes, Money i Child Magazine. W mieście znajduje się prestiżowe uniwersytety University of Rochester i Rochester Institute of Technology.

allendale allendale 2

Szkoła posiada 30-akrowy kampus otoczony zielenią, na którym znajduje się studio artystyczne, ceramiczne, ciemnia fotograficzna, hala sportowa, korty tenisowe, siłownia, biblioteka z pracownią komputerową, amfiteatr i laboratorium.

Allendale Columbia School szczyci się rozbudowanym programem artystycznym: wystawia cztery sztuki teatralne i przynajmniej sześć koncertów rocznie. Klasy są bardzo małe – liczą średnio osiem osób, co sprzyja atmosferze na zajęciach i sprawia, że nauczyciele są w stanie poświęcić dużo uwagi każdej osobie. Na uczniów zagranicznych czekają weekendowe atrakcje, które mają na celu przybliżyć im kulturę i tradycje amerykańskie.

Uczniowie planujący studia na uniwersytetach amerykańskich mogą liczyć na kompleksowe doradztwo College Advisor, który pomoże im także w procesie aplikacyjnym.

Allendale łączy sztukę z edukacją i doradztwem edukacyjnym oraz oferuje wiele zajęć pozalekcyjnych. Uczniowie stają się silni, niezależni, rozwijają zdolności komunikacyjne. Daje im to możliwość rozwoju zainteresowań i osiągania życiowych celów.

Zobacz więcej:  Allendale Columbia School

Cena:

rok szkolny:

44 990 USD – zakwaterowanie u host family

58 490 USD – zakwaterowanie w akademiku

Szkoły w USA – koszty

podane ceny zawierają:

 • opłatę aplikacyjną
 • opłatę za naukę
 • zakwaterowanie
 • wyżywienie
 • ubezpieczenie medyczne
 • transfery lotniskowe
 • nadzór koordynatora

ceny nie zawierają:

 • kieszonkowego
 • biletu lotniczego
 • opłat wizowych
 • dodatkowych opłat szkolnych za szafkę, bale, sport, lunch itd.

To tylko przykładowe oferty. Aby otrzymać listę szkół przygotowanych specjalnie pod wybrane kryteria, np.:

 • lokalizacja (stan/y lub miasto/miasta)
 • uzyskanie High School Diploma w 1 rok
 • nauka określonych przedmiotów na poziomie AP (college’u)
 • udział w określonych sportach
 • czesne w ramach określonego budżetu

zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego.

Można też skorzystać z poniższego formularza:

 

Szkoła średnia za granicą. Nabór na nowy rok szkolny (możliwe też wyjazdy jeszcze w tym roku szkolnym)!

O nas

Pobierz broszurę!