Wymiana uczniowska do USA – poznaj uczestników naszego programu

Co mówią nasi byli i obecni uczestnicy programu wymiany uczniowskiej do USA? Jakie są ich opinie o udziale w programie i o współpracy z PERFECTem?

Przez 28 lat pomogliśmy wielu osobom wyjechać do USA na program wymiany uczniowskiej. Zawsze udział w programie zmienia życie uczestnika, ponieważ:

  • zwiększa jego samodzielność, pewność siebie i wiarę we własne siły
  • uczy skutecznego i samodzielnego rozwiązywania problemów
  • daje łatwość nawiązywania kontaktów
  • daje biegłą znajomość języka angielskiego
  • pozwala poznać kulturę, mentalność, styl życia Amerykanów

Jakie są opinie uczestników programu? Niektórzy z nich nagrali wiele filmów wideo na swoich kanałach na YouTube i innych mediach społecznościowych. Inni napisali do nas sami, chcąc podzielić się z nami swoimi doświadczeniami i swoją opinią. Poznajcie niektóre z nich:

Oliwia – uczestniczka programu w roku szkolnym 2019/2020 (można zobaczyć więcej filmów o jej programie wymiany na jej kanale: https://www.youtube.com/@miquesss6010)

 

Daria – uczestniczka programu w roku szkolnym 2020/2021 w stanie Oregon (zobacz więcej jej filmów z wymiany na jej kanale: https://www.youtube.com/@dariagrula)

 

Jagoda – uczestniczka programu w roku szkolnym 2022/2023 w stanie Colorado (zobacz więcej jej filmów z wymiany na jej kanale: https://www.youtube.com/@jagodablumska6923)

 

Mikołaj – uczestnik programu w roku szkolnym 2022/2023 w stanie Minnesota

Po programie napisał do nas:

Dzień dobry,

Chciałbym bardzo Państwu podziękować za każdy wysiłek włożony w to abym wyleciał na wymianę do Stanów Zjednoczonych.
Przeżyłem moje całe życie w ten jeden rok, bardzo dużo się nauczyłem w Stanach i aktualnie nie wyobrażam sobie pozostania w Polsce do końca życia ponieważ czuję, że znalazłem tam swoje miejsce na ziemi i spełniłem wszystkie marzenia które w Polsce byłyby prawie niemożliwe.
Byłem tam najszczęśliwszą osobą na świecie i bardzo ekscytuję się dzieląc się teraz moim doświadczeniem ze znajomymi i osobami z mojej starej szkoły, które zainteresowały się wymianą.
Pozdrawiam,
Mikołaj Smoliński
 

Kasia – uczestniczka programu w roku szkolnym 2023/2024 w stanie Wyoming:

Niedługo po rozpoczęciu programu napisała do nas tak:

Dzień dobry Panie Januszu,

Jestem w Wyoming już piąty tydzień, zupełnie nie wiem, kiedy ten czas minął, ale zdecydowanie są to najwspanialsze tygodnie jakie pamiętam.
Chciałam podziękować, bo uważam, ze zostałam naprawdę porządnie przygotowana przez PERFECT i dostałam wspaniałą host rodzinę.
Wszystko to zawdzięczam Panu, dlatego też przesyłam zdjęcia z mojego dotychczasowego pobytu tutaj, już jest wspaniale, a czuję, że będzie jeszcze lepiej! 
Pozdrawiam
Kasia Wojciechowska
 

Hania – uczestniczka programu w roku szkolnym 2023/2024 w stanie Missisipi:

Niedługo po rozpoczęciu programu napisała do nas tak:

Dzień dobry Pani Magdo i Panie Januszu.

Po 1 miesiącu w Biloxi, MS zaczynam się klimatyzować jeżeli chodzi o pogodę, naukę, znajomych a co najważniejsze rodzinę. Wszystko bardzo mi się podoba i mój American Dream się spełnia. Mam bardzo pomocnego host tatę który nauczył mnie bardzo dużo, głośną (w dobrym tego słowa znaczeniu) siostrę, pełno znajomych z którymi uwielbiam się spotykać, bardzo pomocnych nauczycieli którzy troszczą się zarówno o moje oceny jak i moje zdrowie psychiczne oraz życie.

Pokochałam piątkowe wieczory przez mecze footballu. W każdy weekend czekam na poniedziałek żeby iść do szkoły, a od poniedziałku do piątku czekam na weekend żeby pojeździć na jet ski i inner tubing.

W ubiegły weekend był mój pierwszy home coming, niezapomniane przeżycie. Są tutaj również 2 exchange studentki z Hiszpanii, kolejne super koleżanki. Nie nudzę się tutaj w ogóle, mam na dzieje że u Państwa jest tak samo wesoło.

Pozdrawiam serdecznie, Hanna Stanisławska

Ania- uczestniczka programu w roku szkolnym 2023/2024 w stanie Floryda:

Ania to rekordzista świata – wypełniła całą aplikację w 2 dni (zwykle zajmuje to ok. 3 tygodni) i po 2 kolejnych dniach miała już rodzinę goszcząca na Florydzie 🙂

Zaraz po przylocie do USA napisała do nas:

Dzień dobry,
Doleciałam wczoraj do host rodziny, obyło się bez przeszkód:)
Są bardzo mili i zapowiada się super rok!
Dziękuje bardzo za wszystko:)
Ania

a po miesiącu napisała tak:

Dzień dobry,
Na spotkaniu mówili Państwo, że nikt nie wysyła zdjęć, a szkoda – więc pozwalam sobie podesłać kilka jako potwierdzenie, że jest super:)
Ania

 

Karolina – uczestniczka programu w roku szkolnym 2023/2024 w stanie Idaho

Karolina rejestruje swoje doświadczenia w USA w social media:

Instagram: https://www.instagram.com/malinowsk_aaa/
 
Tik Tok: https://www.tiktok.com/@malinowsk_aa
 
Facebook: https://www.facebook.com/karolina.malinowska.10485546/
 
Nagrywa także filmiki dla nas z informacjami, które mogą zainteresować osoby zastanawiające się nad udziałem z programie:
 
 
 
 

 

Agata – uczestniczka programu w roku szkolnym 2023/2024 w stanie Indiana

Agata po semestrze w USA napisała posta na naszej zamkniętej grupie na FB:

To tyko niektórzy uczestnicy naszego programu.

Jeśli chcesz przeżyć podobną przygodę w USA – skontaktuj się z nami pod nr tel. 601 762308 lub pisząc na adres: usa@perfect.wroc.pl

Szkoła średnia za granicą. Nabór na nowy rok szkolny (możliwe też wyjazdy jeszcze w tym roku szkolnym)!

O nas

Pobierz broszurę!