Nauka w Kanadzie

Kanada to kraj bezpieczny i wysoko rozwinięty. W wielu rankingach dotyczących jakości życia Kanada zajmuje czołowe miejsce. Nauka w Kanadzie stoi na bardzo wysokim poziomie, a dyplom ukończenia kanadyjskiej szkoły średniej jest uznawany przez uczelnie na całym świecie (także w Europie).

Aby ukończyć szkołę średnią z prawem do dalszej nauki na kanadyjskich czy amerykańskich uczelniach lub na uczelniach w Europie czy w innych częściach świata (Australia, Nowa Zelandia, Azja), wystarczy często tylko rok nauki. Uczeń z zagranicy musi spełnić warunki wymagane do uzyskania high school diploma (jest to odpowiednia liczba przedmiotów) – przedstawiając także przedmioty zaliczone w Polsce. Każda prowincja ma swoje własne wymagania i wydaje dyplom właściwy dla danej prowicncji.

Pomagamy naszym klientom w uzyskaniu kanadyjskiego high school diploma już po rocznej nauce w szkole kanadyjskiej.

Zachęcamy do podjęcia nauki w tym kraju i doświadczenia kanadyjskiego stylu życia.

Szkoły kanadyjskie oferują uczniom bardzo wiele możliwości rozwijania swoich zainteresowań – zarówno w różnych dziedzinach nauki, jak i w uprawianiu sportów (m.in. hokej, narciarstwo, snowboard, mountain biking, koszykówka, sporty wodne, wspinaczka, itp.) czy w sztuce (m.in. fotografika, grafika, media, itp.)

Nauka w Kanadzie

Nauka w Kanadzie – programy

Oferta szkół kanadyjskich jest niezwykle szeroka i pozwala na realizację rozmaitych celów edukacyjnych i kulturowych. Wybraliśmy dla Ciebie przykłady szkół, które najlepiej spełnią Twoje wymagania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Współpracujemy z ponad 25 dystryktami szkolnymi w Kanadzie. Dzięki temu możesz wybrać szkołę w takich miastach, jak Toronto, Montreal, Quebec City, Halifax, Ottawa, Winnipeg, Calgary, Vancouver, Whistler, Victoria i wiele innych.

Kanada to bardzo duży i zróżnicowany kraj. Każdy znajdzie tam miejsce odpowiednie dla siebie: od łagodnego klimatu i plaż nad Pacyfikiem (Vancouver Island), poprzez piękne i dzikie Góry Skaliste (Whistler), prerie (Winnipeg), wodospady (Niagara) po wielkie, ale bezpieczne miasta jak Vancouver, Montreal, Quebec City czy Ottawa.

Pomożemy Ci dokonać najlepszego wyboru zależnie od Twoich zainteresowań.

Koszt rocznego programu (10 miesięcy nauki w szkole średniej, zakwaterowanie u rodziny goszczącej z wyżywieniem, ubezpieczenie, opieka i nadzór nad małoletnim uczniem) to od 18,5 do 26 tys. CAD (1 CAD = ok. 2,7 PLN) – zależnie od wybranego okręgu szkolnego.

Short Experience

W programie można uczestniczyć przez dowolną liczbę miesięcy; istnieje możliwość krótkiego doświadczenia edukacji w Kanadzie, jak i ukończenia tam liceum.

Szkoły elitarne

Prestiżowe szkoły o wysokim poziomie kształcenia, których absolwenci dostają się na najlepsze uniwersytety w USA i w Kanadzie

Boarding Schools

Szkoły z internatem, w których uczniowie spędzają dużo czasu ze sobą; większość z tych szkół szczyci się także bardzo wysokim poziomem kształcenia.

 Program IB

Realizowanie programu matury międzynarodowej IB pozwala na uznawanego na całym świecie certyfikatu i możliwość kontynuacji studiów niemal w każdym kraju świata.
Zapraszamy do kontaktu z razie pytań – najlepiej telefonicznie (71 3434009, 601 762308) lub poprzez poniższy formularz:

Szkoła średnia za granicą. Nabór na nowy rok szkolny (możliwe też wyjazdy jeszcze w tym roku szkolnym)!

O nas

Pobierz broszurę!