Ottawa

Ottawa-Carleton District School Board może poszczycić się pozycją lidera w dziedzinie edukacji w Kanadzie. W tej kategorii wytycza innym szkołom wysokie standardy nauczania. A absolwenci szkół z tego regionu wyróżniają się wysokimi wynikami w nauce na uczelniach wyższych kanadyjskich, amerykańskich i europejskich.

W szkołach z dystryktu Ottawa-Carleton uczy się ponad 70 tys. uczniów, którzy chętnie nawiązują znajomości z młodzieżą z innych krajów..

Atutem szkół z regionu jest także wykwalifikowana kadra nauczycielska, która zapewnia wszystkim uczniom wsparcie w podstawowych działaniach edukacyjnych oraz przy rozwijaniu dodatkowych zainteresowań. Nauczyciele przygotowani są do pracy z młodzieżą z różnych kultur, są wrażliwi na potrzeby i pomagają takim uczniom dostosować się do nowego otoczenia.

Co do samego regionu, Ottawa-Carleton ma wiele zalet. Jest to miejsce czyste, bezpieczne i różnorodne pod względem kulturowym. Idealne dla osób zainteresowanych sportem, z dziedzin letnich lub zimowych, ponieważ występują tutaj cztery pory roku. Region rozwija się także od strony przemysłowej i inwestuje w ośrodki zajmujące się Nowymi Technologiami (high-tech). Uczniowie i studenci maja możliwość nawiązania istotnych kontaktów wpływających na ich przyszłe kariery zawodowe.

Oferowane programy:

  • English as Second Language (ESL)
  • International Languages (IL)
  • International Baccalaureate (IB)
  • Advanced Placement (AP)
  • General Interest Offerings

W regionie jest 145 szkół, które obejmują:

  • 120 szkół podstawowych i ponadpodstawowych (junior high school)
  • 25 szkół średnich (w tym licea dla dorosłych)

Ottawa-Carleton District School Board zapewnia zagranicznym uczniom możliwość wyboru ścieżki edukacyjnej, która odpowiada najbardziej ich zainteresowaniom i celom naukowym. Młodzież zagraniczna może zdobyć dyplom ukończenia kanadyjskiej szkoły średniej lub wybrać krótszy program i podnieść swoje kompetencje językowo oraz poznać kulturę Kanady.

Szkoły w dystrykcie Ottawa-Carleton oferują także intensywne kursy językowe dla uczniów, którzy chcą kontynuować edukację w języku angielskim na wyższym poziomie np. na uniwersytecie lub college’u w Kanadzie.

Organizowane są także obozy językowe, trwające od 2 do 6 tygodni, podczas których młodzież ma możliwość doświadczania życia w Ottawie, nauki angielskiego i świetnej zabawy.

W ciągu wielu lat działalności programu (od 1997) szkoły z dystryktu przyjęły ponad 4000 międzynarodowych uczniów z 37 krajów. I co roku chętnie witają nowych studentów z całego świata.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub osobiście. Możesz też skorzystać z poniższego formularza:

Szkoła średnia za granicą. Nabór na nowy rok szkolny (możliwe też wyjazdy jeszcze w tym roku szkolnym)!

O nas

Pobierz broszurę!