North Vancouver

Vancouver od wielu lat znajduje się w czołówce w rankingu najlepszych do życia miast na świecie (zajmując w nim często pierwsze miejsce).

Jeśli interesuje Cię, dlaczego tak wysoko jest oceniane to miejsce – to możesz doświadczyć życia w nim tak jak nastolatki kanadyjskie, dzięki udziałowi w naszym programie.

Zobacz, co mówi jeden z uczestników naszego programu, który spędził 3 miesiące ucząc się w szkole średniej w North Vancouver i mieszkając u kanadyjskiej rodziny goszczącej:

North Vancouver School District zaprasza młodzież z Polski do rozpoczęcia lub kontynuacji edukacji na poziomie średnim w jednej z 6 szkołach średnich.

Uczestnicy programu mają zajęcia z kanadyjskimi uczniami. Pozwala to na wymianę kulturową i nawiązywanie nowych relacji wśród młodzieży.

North Vancouver School District uznaje, że wszyscy uczniowie są wyjątkowi i cenni, dlatego zasługują na naukę w przyjaznym i bezpiecznym środowisku.

North Vancouver jest bezpiecznym, rodzinnym i wielokulturowym miastem położonym nad malowniczą zatoką Burrard. Łagodny klimat i walory przyrodnicze sprzyjają powstawaniu dobrych warunków do nauki w szkole, jak i aktywności poza nią. W dystrykcie North Vancouver znajduje się wiele parków i zielonych przestrzeni. Turyści i mieszkańcy mogą skorzystać ze szlaków przystosowanych zarówno do pieszych wędrówek, jak i wycieczek rowerowych.

Miłośnicy białego puchu też nie będą zawiedzeni. Tutejsze trasy nadają się do uprawiania narciarstwa zjazdowego, biegowego oraz snowboardingu.

Natomiast osoby zainteresowane sportami wodnymi, na pewno skorzystają z opcji spływu kajakowego.

Wszyscy nauczyciele są certyfikowani przez rząd kanadyjski. Stosują nowoczesne rozwiązana i metody, tak aby zapewnić uczniom najwyższy poziom edukacji.

Wszyscy uczestnicy programu zobligowani są do przestrzegania zasad panującej w danej placówce oraz aktywnego udziału w zajęciach.

Podczas programu uczestnicy mieszkają u rodzin kanadyjskich. Najczęściej zakwaterowanie znajduję się na tyle blisko szkoły, że uczniowie mogą pokonać ten dystans na pieszo w kilka do kilkunastu minut.

Pobyt u rodziny goszczącej odgrywa kluczową rolę w doświadczeniach międzynarodowych każdego uczestnika. Dlatego wszystkie domy, które chcą brać udział w projekcie są na początku poddawane selekcji przez wykwalifikowanych w tym kierunku pracowników. Następnie wybrane rodziny przechodzą specjalne szkolenia, tak aby uczeń z zagranicy mógł czuć się w takim domu swobodnie i doświadczał kultury kanadyjskiej.

W każdym domu goszczącym uczeń ma do dyspozycji w pełni wyposażony pokój, ma dostęp do telefonu, telewizora i pralni oraz ma zapewnione trzy posiłki dziennie.

Uczniowie zagraniczni mogą wybrać przedmioty z dziedzin takich jak: sztuka, business, nauki społeczne i humanistyczne, nauki ścisłe oraz nauki przyrodnicze. Każda szkoła średnia zatrudnia doradcę międzynarodowego, który pomaga uczniom zagranicznym w wyborze kursów na początku semestru oraz służy pomocą uczestnikom programu w ciągu całego roku szkolnego.

Roczny program kosztuje 28,7 tys. CAD (1 CAD = ok. 2,9 CAD)

Zapraszamy do kontaktu z razie pytań – najlepiej telefonicznie (71 3434009, 22 621 6757, 601 762308) lub poprzez poniższy formularz:

Szkoła średnia za granicą. Nabór na nowy rok szkolny (możliwe też wyjazdy jeszcze w tym roku szkolnym)!

O nas

Pobierz broszurę!