High school exchange J-1

Program J-1 (nowa nazwa: BridgeUSA) to wymiana kulturowa współfinansowana przez rząd amerykański. Dzięki temu uczestnicy nie płacą czesnego za szkołę i program jest tańszy, niż program F-1 (czyli wyjazd na wizie studenckiej).

Uczestnicy nie mogą wybrać konkretnej szkoły (jak to jest w przypadku programu F-1). Niektóre z fundacji amerykańskich pozwalają na wybór stanu lub grupy stanów lub nawet miasta za dodatkowa dopłatą.

To rodziny amerykańskie uczestniczące w programie wybierają z wielu aplikacji tego ucznia, którego chcą gościć u siebie.

Warto więc zgłosić się do programu jak najszybciej, gdyż jest wtedy większa szansa, że rodzina amerykańska wybierze Twoją aplikację. Jest to korzystne zwłaszcza wtedy, jeśli chcesz „celować” w jakiś stan. Jesienią nie ma wielu gotowych aplikacji, za to jest wiele rodzin amerykańskich, które chcą gościć uczniów z zagranicy.

Uczestnicy programu mieszkają u rodzin amerykańskich (host families) i uczą się w miejscowej szkole publicznej.

Współpracujemy z czołowymi fundacjami amerykańskimi:  Greenheart Exchange (dawna nazwa: CCI Greenheart), International Student Exchange (ICES),Council for Eudcational Travel, USA (CETUSA), International Experience USA (iE-USA), American Cultural Exchange Service (ACES). Każda z nich oferuje nam ograniczoną liczbę miejsc!

Zobacz, co mówi o współpracy z PERFECTem Stephanie Nosek – Senior Program Manager z fundacji Greenheart Exchange (dawna nazwa tej fundacji to CCI Greenheart):

oraz co mówią 2 menadżerki tej fundacji na konferencji tej fundacji w 2019 roku w Cancun w Meksyku:

Wymiana kulturowa – wyjedź do USA z programem J-1

Jeśli jesteś osobą odpowiedzialną, dojrzałą i ciekawą świata, zapraszamy do zapoznania się z warunkami programu!

wymiana kulturowa

Warunki udziału w programie J-1:

  • wiek od 15 do 18,5 roku (w momencie wyjazdu do USA)
  • nauka w szkole średniej (nie można być już po maturze)
  • dość dobra znajomość języka angielskiego (na poziomie liceum)
  • dość dobre oceny na ostatnich 3 świadectwach szkolnych (raczej bez dwójek)
  • otwartość na nowe doświadczenia, pozytywne nastawienie do świata, odporność na rozłąkę z bliskimi

Jak wyjechać na program wymiany? Mówi o tym Oliwia – jedna z naszych uczestniczek programu w roku szkolnym 2019/2020:

A tutaj znajdziesz więcej informacji oraz odpowiedzi na pytania zadane w Twoim imieniu przez inną uczestniczkę naszego programu – Darię – po jej powrocie z programu wymiany J-1 w czerwcu 2021:

Pomimo pandemii program wymiany odbył się już w roku szkolnym 2020/2021 i 2021/2022 oraz jest realizowany bez przeszkód także obecnie.

Ile kosztuje program na rok szkolny lub semestr? Cena zależy od wybranej fundacji oraz ewentualnej opcji dodatkowej (jak np. wybór stanu/stanów czy innych opcji). Więcej informacji o kosztach znajdziesz TUTAJ.

W ubiegłym sezonie miejsca w programie J-1 skończyły się już w styczniu (chociaż mieliśmy bardzo wiele miejsc w kilku fundacjach).

Przyjmujemy zapisy na program zaczynający się jesienią 2023.

Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń na nr kontaktowy: 601 762308 albo napisz SMSa lub maila (na adres: usa@perfect.wroc.pl).

Skorzystaj z naszego ponad 28 letniego doświadczenia z tym programem. Dowiedz się więcej – ten program może zmienić Twoje życie!

Szkoła średnia za granicą. Nabór na nowy rok szkolny!

O nas

Pobierz broszurę!