High school exchange J-1

Program J-1 to wymiana kulturowa współfinansowana przez rząd amerykański. Dzięki temu uczestnicy nie płacą czesnego za szkołę i program jest tańszy, niż program F-1 (czyli wyjazd na wizie studenckiej).

Uczestnicy nie mogą wybrać konkretnej szkoły (jak to jest w przypadku programu F-1). Niektóre z fundacji amerykańskich pozwalają na wybór stanu lub grupy stanów lub nawet miasta za dodatkowa dopłatą.

To rodziny amerykańskie uczestniczące w programie wybierają z wielu aplikacji tego ucznia, którego chcą gościć u siebie.

Warto więc zgłosić się do programu jak najszybciej, gdyż jest wtedy większa szansa, że rodzina amerykańska wybierze Twoją aplikację. Jest to korzystne zwłaszcza wtedy, jeśli chcesz “celować” w jakiś stan. Jesienią nie ma wielu gotowych aplikacji, za to jest wiele rodzin amerykańskich, które chcą gościć uczniów z zagranicy.

Uczestnicy programu mieszkają u rodzin amerykańskich (host families) i uczą się w miejscowej szkole publicznej.

Współpracujemy z czołowymi fundacjami amerykańskimi:  Greenheart Exchange (dawna nazwa: CCI Greenheart), International Student Exchange (ICES) oraz American Cultural Exchange Service (ACES). Każda z nich oferuje nam ograniczoną liczbę miejsc!

Zobacz, co mówi o współpracy z PERFECTem Stephanie Nosek – Senior Program Manager z fundacji Greenheart Exchange (dawna nazwa tej fundacji to CCI Greenheart):

oraz co mówią 2 menadżerki tej fundacji na konferencji tej fundacji w 2019 roku w Cancun w Meksyku:

Wymiana kulturowa – wyjedź do USA z programem J-1

Jeśli jesteś osobą odpowiedzialną, dojrzałą i ciekawą świata, zapraszamy do zapoznania się z warunkami programu!

wymiana kulturowa

Warunki udziału w programie J-1:

  • wiek od 15 do 18,5 roku (w momencie wyjazdu do USA)
  • nauka w szkole średniej (nie można być już po maturze)
  • dość dobra znajomość języka angielskiego (na poziomie gimnazjum/liceum)
  • raczej dobre oceny na ostatnich 3 świadectwach szkolnych
  • otwartość na nowe doświadczenia, pozytywne nastawienie do świata, odporność na rozłąkę z bliskimi

Jak wyjechać na program wymiany? Mówi o tym Oliwia – jedna z naszych uczestniczek programu w roku szkolnym 2019/2020:

A tutaj znajdziecie więcej informacji oraz odpowiedzi na pytania zadane w Waszym imieniu przez inną uczestniczkę naszego programu – Darię – po jej powrocie z programu wymiany J-1 w czerwcu 2021:

UWAGA: Jeśli rozpoczęcie programu jesienią 2022 nie będzie możliwe z powodu pandemii, to jest GWARANCJA ZWROTU OPŁAT.  Można będzie także przesunąć termin rozpoczęcia programu na styczeń 2023 (z bonifikatą) lub na jesień 2023.

Program wymiany odbył się już w roku szkolnym 2020/2021 oraz jest realizowany bez przeszkód także obecnie w roku szkolnym 2021/2022.

Zapraszamy do kontaktu. Skorzystaj z naszego ponad 25 letniego doświadczenia z tym programem!

Szkoła średnia za granicą. Nabór na nowy rok szkolny!

O nas

Pobierz broszurę!