Greater Vancouver – Burnaby

To jedna z kilku naszych propozycji nauki w szkole średniej w Kanadzie i mieszkania u kanadyjskiej rodziny goszczącej w rejonie Vancouver – jednego z najlepszych do życia miast na świecie (w wielu rankingach jest na miejscu pierwszym)

Burnaby znajduje się w dystrykcie regionalnym Greater Vancouver. Do centrum Vancouver można dojechać np. korzystając ze Sky Train w 30 minut.

Burnaby School District otrzymał dwukrotnie (w roku 2016 i 2017) prestiżową nagrodę magazynu Study Travel dla najlepszej szkoły średniej!

Szkoły średnie w Burnaby oferują szeroką gamę przedmiotów fakultatywnych. Uczniowie międzynarodowi mają szansę sprawdzić swoje siły na zajęciach, które często nie są dostępne w ich kraju (do wyboru 8 przedmiotów w ciągu całego roku szkolnego).

Program ten jest dla młodzieży w wieku od 13 do 18 lat. Program trwa 5 lub 10 miesięcy i rozpoczyna się we wrześniu lub lutym – tak, jak rozpoczyna się semestr szkolnego w kanadyjskich szkołach).

Dla osób, które chcą podszkolić swój angielski, organizowane są intensywne programy językowe. Podczas „tygodnia orientacyjnego” uczniowie piszą wstępny test językowy. Wszystkie poziomy znajomości języka angielskiego są akceptowane. W zależności od wyników uczniowie mają układany plan – lekcje języka angielskiego i regularne zajęcia.

Na terenie szkoły działają liczne kluby i koła zainteresowań. Organizowanych jest wiele zajęć pozalekcyjnych i wycieczek. Dla studentów międzynarodowych jest to doskonała forma wymiany kulturowej i szansa na bliższe poznanie kanadyjskich kolegów ze szkoły.

Międzynarodowi uczniowie podczas programu w Kanadzie mieszkają z kanadyjskimi rodzinami, co stanowi znaczącą część doświadczenia kulturowego.

Przyjęcie do programu nie jest uzależnione od wyników testów z języka angielskiego np. ELTIS, TOEFL lub innych tego typu. Przyjmowani są kandydaci z dowolnym poziomem języka. Uczniowie z niską znajomością angielskiego zostają przydzieleni do łączonego programu – intensywne lekcje angielskiego i standardowe zajęcia.

Licealiści zagraniczni uczący się w Kanadzie ponad 6 miesięcy muszą mieć wizę zezwalającą na naukę. W przypadku programów krótszych niż 6 miesięcy uczniowie mogą wjechać na wizie turystycznej.

Przykładowe kursy:

Łacina i Greka – kurs skierowany szczególnie do europejskich uczniów, dla których lekcje będą kontynuacją nauki rozpoczętej w ojczystym kraju. Kurs nie jest na poziomie podstawowym!!!

Francuski – możliwość realizowania programu dwujęzycznego „French Immersion”, dla osób których francuski nie jest językiem ojczystym.

Zajęcia dla wybitnych uczniów –program skierowany jest do szczególnie uzdolnionej młodzieży. Podczas zajęć uczniowie realizują rozszerzony program nauczania. Wszyscy uczniowie mają zbliżony, bardzo zaawansowany poziom wiedzy, dlatego aby wziąć udział w programie należy wykazać odpowiednio wysokie oceny oraz innego typu dokumenty np., dyplomy, świadczące o stopniu wykształcenia.

Zajęcia artystyczne – uczniowie mogą realizować swoje pasję podczas zajęć związanych ze sztuką, muzyką lub teatrem. Przykładowe przedmioty to: malarstwo, rzeźbiarstwo, fotografia, produkcja telewizyjna, technologie muzyczne, chór, muzyka instrumentalna (np. jazz, orkiestra), taniec, zajęcia teatralne, produkcja teatralna.

Zajęcia sportowe – Burnaby oferuje także kilka programów dla młodzieży uprawiającej sport na profesjonalnym poziomie. Jest to: hokej na lodzie, piłka nożna, pływanie oraz koszykówka.

Cena programu (1 CAD = ok. 3,5 PLN):

32 tys. CAD za 10 miesięcy

17 tys. CAD za 5 miesięcy

Zapraszamy do kontaktu z razie pytań – najlepiej telefonicznie (601 762308) lub poprzez poniższy formularz:

Szkoła średnia za granicą. Nabór na nowy rok szkolny (możliwe też wyjazdy jeszcze w tym roku szkolnym)!

O nas

Pobierz broszurę!