Embley

O szkole 

Embley to prestiżowa i przyjazna prywatna dla dzieci i młodzieży w wieku do 18 lat.

Uczą się tu zarówno chłopcy, jak i dziewczęta od początku swojej edukacji aż do uzyskania brytyjskiej “matury”: A Level.

Szkoła mieści się w prywatnym parku w stylu angielskim, o powierzchni 130 akrów.  Uczniowie mają do swojej dyspozycji piękne tereny zielone, które obejmują lasy, boiska sportowe, korty tenisowe, basen, pole golfowe i wiele innych.

Uczniowie mogą mieszkać w szkolnej rezydencji, która znajduje się na kampusie. Główny budynek szkoły przypomina trochę Hogwart – szkołę Harry’ego Potter’a 🙂

Szkoła oferuje swoim uczniom wysoka jakość nauczania w przyjaznym środowisku, pod opieką wysoko wykwalifikowanej kadry nauczycieli i wychowawców.

Uczniowie mogą także rozwijać swoje pasje i zainteresowania w licznych zajęciach dodatkowych, zarówno sportowych (m.in. golf, rugby, żeglarstwo, narciarstwo), jak i naukowych czy artystycznych.

Starsi uczniowie są przygotowywani do kariery w globalnym świecie poprzez m.in. spotkania z liderami biznesu podczas tzw. black tie events, założenie profili na LinkedIn.

Embley oferuje uzyskanie wykształcenia od podstawowego do średniego – według systemu brytyjskiego. Przyjazna i prężnie działająca społeczność szkolna przyciąga młodzież angielską i zagraniczną. Kadra nauczycielska dba, aby nowi uczniowie szybko zaaklimatyzowali się w szkole i mogli korzystać z wysokich standardów edukacji w szczęśliwym i wspierającym środowisku. 

Liczba uczniów w klasie jest niewielka, a lekcje prowadzone są przez doświadczonych nauczycieli w sposób dynamiczny i przy wykorzystaniu różnych metod i stylów nauczania. W szkole dzieci i młodzież mają dostęp do nowych technologii.

Uzupełnieniem podstawowego programu akademickiego jest szeroki wybór zajęć sportowych i artystycznych np. muzyka, teatr, sztuka, żeglarstwo, golf, rugby, badminton i hokej. 

Położenie szkoły 

Embley położona jest na obrzeżach małego miasteczka – Romsey w Hampshire, w okolicy Parku Narodowego New Forest. W pobliżu znajdują się także historyczne i tętniące życiem miasta – Salisbury, Winchester i Southampton. Szkoła mieści się ok godzinę drogi jazdy samochodem od lotniska w Londynie – Heathrow, a do międzynarodowego lotniska w Southampton można dojechać w niecałe 30 minut. Lokalne stacje kolejowe, takie jak Southampton i Winchester, zlokalizowane są ok 30 minut od szkoły i oferują bezpośrednie połączenia z centrum Londynu. Położenie HSC umożliwia uczniom korzystanie z łatwych połączeń turystycznych i odkrywanie miast i miasteczek w spokojnej angielskiej okolicy.

Pre-A Level course

Jest to roczny kurs, który przygotowuje uczestników programu, na poziomie naukowym, językowym i społecznym, do rozpoczęcia edukacji w tzw. Sixth Form. Każdy uczeń realizuje indywidualne zajęcia z języka angielskiego. Lekcje są prowadzone przez doświadczonych nauczycieli EAL (angielski jako dodatkowy język). Aby zapewnić optymalny postęp w nauce mówieni, słuchania, czytania i pisania, uczniowie pracują w parach lub małych grupach.  

W zależności od indywidualnych potrzeb uczniowie będą także przygotowywani do zdawania egzaminów z języka angielskiego uznawanych na całym świecie np. IELTS (International English Language Testing System) lub IGCSE (angielski jako drugi język).  

 W ciągu roku szkolnego uczniowie będą zdobywać kwalifikacje równoważne GCSE w dziedzinach nauk ścisłych (BTEC), matematyki (IGCSE) i dziedzin biznesowych (BTEC lub BEC). Dzięki temu zapoznają się ze specjalistycznym słownictwem niezbędnym na kursie A Level. 

Uczestnicy programu Pre-A Level stają się częścią społeczności HSC i wraz z innymi uczniami biorą udział w zajęciach integracyjnych, kulturowych i sportowych.

A Level program (2 lata)

Embley w ramach Sixth Form oferuje uczniom zagranicznym dwuletni program z możliwością uzyskania trzech lub czterech kwalifikacji A Level oraz rozszerzenie kwalifikacji do EPQ (w zależności od poziomu angielskiego i umiejętności akademickich).

Ukończenie tego programu pozwala na dostanie się na uczelnie w UK (także te najlepsze) oraz na całym świecie.

Przedmioty, które uczniowie mogą wybrać na drugim roku programu A Level: 

Informatyka stosowana

Sztuka i projektowanie 

Biologia 

Biznes 

Chemia 

Techniki projektowania 

Teatr 

Ekonomia 

Literatura angielska 

Język francuski 

Geografia 

Polityka i Rząd 

Historia 

Matematyka 

Matematyka – program zaawansowany 

Muzyka 

Technologia i muzyka 

Zajęcia sportowe 

Fotografia 

Psychologia 

Religioznawstwo 

Język hiszpański 

Textiles 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub osobiście. Możesz też skorzystać z poniższego formularza:

Szkoła średnia za granicą. Nabór na nowy rok szkolny (możliwe też wyjazdy jeszcze w tym roku szkolnym)!

O nas

Pobierz broszurę!