Sotogrande International School (Hiszpania)

O szkole

Sotogrande International School to prywatna szkoła międzynarodowa położona nad Morzem Śródziemnym. Hiszpańskie miasto Sotogrande oddalone jest półtorej godziny drogi od Malagi i pół godziny drogi od Gibraltaru. Natomiast sama szkoła znajduje się 5 min drogi na pieszo od plaży. Dzięki małej odległości od brytyjskiego terytorium zamorskiego uczniowie mieszkający u rodzin goszczących mogą wybierać między domami anglojęzycznymi, a hiszpańskojęzycznymi. Uczestnicy programu mają także możliwość zakwaterowania w dormitoriach na terenie szkolnego kampusu.

W SIS uczy się ok. 1000 studentów, z czego największą część stanowią uczniowie hiszpańscy (32%), brytyjscy (29%) i włoscy (20%).  Klasy liczą maksymalnie 12 osób. Uczniowie wybierają jeden z dwóch programów maturalnych:

  • IB – 2-letni program matury międzynarodowej 
  • A Level – 2- letni program matury brytyjskiej 

Koszt programu wynosi 36 000 euro za rok. 

SIS oferuje także specjalny program dla młodzieży, która wiąże swoją przyszłość ze sportem zawodowo. Kurs ACES (Academic Centres for Excellences in Sports) mogą realizować uczniowie w wieku od 16 do 19 lat. Do wyboru są dwie dyscypliny – golf i tenis ziemny. Osoby decydujące się na ten program mają inny plan zajęć niż ich szkolni rówieśnicy. Rano odbywają się treningi sportowe, a popołudniu zajęcia edukacyjne.

W ciągu wakacji na terenie kampusu odbywają się letnie obozy: 

  • English Immersion (wiek 8-18) 
  • ACES Golf Programme (wiek 10-17) 
  • ACES Tenis Programme (wiek 10-17) 

Historia szkoły 

Szkoła została założona w 1978 roku przez grupę mieszkańców Sotogrande, którzy chcieli zaoferować lokalnej i stale rosnącej międzynarodowej społeczności edukację dla dzieci i młodzieży w stylu brytyjskim, ale z zachowanie hiszpańskich wpływów kulturowych. Do 1990 roku uczyło się tam 250 dzieci, które przygotowywane były do egzaminów GCSE i A Level. W ciągu kolejnych 30 lat szkoła rozwijała się i obecnie jest wiodącą szkołą w stylu brytyjskim w Hiszpanii.

Założenia szkoły

Sotogrande International School nie mogłaby odnieść takiego sukcesu, gdyby nie kilka znaczących założeń, którymi kierowali się założyciele i pracownicy szkoły.

  • Sotogrande International School zapewnia swoim uczniom edukację na najwyższym poziomie, dopasowaną do potrzeb młodego pokolenia
  • SIS wykorzystuje innowacyjne techniki edukacji, które opierają się na najnowszych badaniach z zakresu stylów uczenia się i nauczania
  • SIS kreuje obraz edukacji jako proces, który trwa przez całe życie
  • SIS dąży do stania się wiodącą (w skali światowej) międzynarodową szkołą oferującą nowoczesny program nauczania bazujący na połączeniu praktyki brytyjskiej i hiszpańskiej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub osobiście. Możesz też skorzystać z poniższego formularza:

Szkoła średnia za granicą. Nabór na nowy rok szkolny (możliwe też wyjazdy jeszcze w tym roku szkolnym)!

O nas

Pobierz broszurę!