USA

Przedstawiamy przykładowe szkoły realizujące program IB w USA. Oferta szkół amerykańskich jest bardzo szeroka, zatem jeśli jesteś zainteresowany szkołami w innej lokalizacji, zapraszamy do kontaktu.

 

Deer Valley Unified School District

Deer Valley Unified School District, Phoenix, ARIZONA

 

Deer Valley Unified School District mieści się w stolicy Arizony – Phoenix. Jest to największe i jedno z najszybciej rozwijających się miast amerykańskich. Panuje tu ciepły i słoneczny klimat przez cały rok.

 

Deer Valley  Deer Valley1

 

W dystrykcie jest pięć szkół publicznych, każda z nich oferuje nauczanie na wysokim poziomie, duży wybór zajęć artystycznych, klubów, zajęć pozalekcyjnych i sportów. Podczas nauki w szkole można dodatkowo realizować przedmioty z community college (za dodatkową opłatą), by zaliczyć je przed rozpoczęciem studiów.

 

Barry Goldwater High School – jedna ze szkół dystryktu – oferuje program matury międzynarodowej IB. Program realizuje się przez dwa ostatnie lata nauki w liceum.

 

Uczniowie zakwaterowani są u rodzin amerykańskich. Możliwe jest przyjęcie uczniów na ostatni rok nauki, jednak osoby te nie otrzymają High School Diploma.

 

Zobacz więcej: Deer Valley Unified School District

 

Cena:

21 350 USD – rok szkolny

 

Notre Dame Academy

Notre Dame Academy, Green Bay, WISCONSIN

 

Notre Dame Academy to prywatna szkoła katolicka, która stawia na rozwój ucznia nie tylko pod względem akademickim, ale także społecznym i duchowym. Podstawowymi zasadami są wiara, szacunek, odpowiedzialność, służba i zaufanie.

 

Notre Dame Notre Dame2

 

Szkoła mieści się po zachodniej stronie Green Bay. Uczniowie mogą korzystać z kaplicy, biblioteki, audytorium, pracowni komputerowych, dwóch sal gimnastycznych, siłowni, sali do treningu, szatni, stadionu, bieżni oraz boiska do gry w baseball.

 

Uczniowie zachęcani są do angażowania się w życie szkoły i społeczności. Aż 92% z nich uczęszcza na zajęcia pozalekcyjne: kluby, zespoły artystyczne lub sportowe.

 

Szkoła oferuje dwuletni program matury międzynarodowej IB. Doświadczeni i dobrze wykształceni nauczyciele dbają o jak najlepsze wyniki w nauce, które jak potwierdzają statystyki, są ponadprzeciętne.

 

Szkoła przyjmuje uczniów na ostatni rok nauki i pozwala na otrzymanie High School Diploma tym, którzy w przeszłości uczęszczali już do amerykańskiej szkoły średniej (np. na wizie J-1).

 

Zobacz więcej: Notre Dame Academy

 

Cena:

23 290 USD – rok szkolny

16 000 USD – semestr

 

Koszty

podane ceny zawierają:

 

 • opłatę aplikacyjną
 • opłatę za naukę
 • zakwaterowanie
 • wyżywienie
 • ubezpieczenie medyczne
 • transfery lotniskowe
 • nadzór koordynatora

 

ceny nie zawierają:

 

 • kieszonkowego
 • biletu lotniczego
 • opłat wizowych
 • dodatkowych opłat szkolnych za szafkę, bale, sport, lunch itd.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub osobiście. Możesz też skorzystać z poniższego formularza:

Szkoła średnia za granicą. Nabór na nowy rok szkolny (możliwe też wyjazdy jeszcze w tym roku szkolnym)!

O nas

Pobierz broszurę!