St. Stephen’s School (Rzym, Włochy)

O szkole

St. Stephen’s School to kameralna międzynarodowa szkoła mieszcząca się w Rzymie. Uczy się w niej ok. 300 nastolatków w wieku od 11 do 18 lat. Najwięcej osób narodowości włoskiej (39%) oraz amerykańskiej (26%). Całkiem duży procent uczniów pochodzi z Anglii oraz Niemiec. Ogólna liczba narodowości wśród dzieci wynosi 26.

Szkoła oferuje dwa programy maturalne: 

  • IB – 2-letni program matury międzynarodowej 
  • High School Diploma – 2-letni program matury amerykańskiej 

Na powyższe programy przyjmowani są uczniowie już od 16 roku życia. 

Koszt programu wynosi 38 000 euro za rok. 

Lokalizacja

St. Stephen’s School to jedyna szkoła międzynarodowa mieszcząca się w centrum Rzymu. Mimo takiej lokalizacji sam kampus znajduje się w spokojnej okolicy. Położony jest na wzgórzu Awentyn w odległości kilkunastu minut piechotą od zabytków takich jak Forum Romanum, Koloseum czy Circus Maximus. Dzięki bogatemu otoczeniu uczniowie mają możliwość codziennego obcowania z włoską kulturą i historią.

St. Stephen’s School jest pierwszą szkołą we Włoszech, która zaczęła oferować przygotowanie do matury międzynarodowej IB. Od lat tutejsi uczniowie zdobywają najwyższe wyniki z tego międzynarodowego egzaminu.

Specjalnością szkoły są programy artystyczne, w szczególności taniec i produkcja filmowa. 

Działalność charytatywna

Jednym z głównych celów szkoły jest kształcenie uczniów na osoby tolerancyjne i postępujące w sposób etyczny. W związku z tym założeniem St. Stephens aktywnie angażuje się w działania charytatywne. Uczniowie biorą udział w projektach we Włoszech, w krajach Europy Wschodniej, Azji i Afryce. Wiedza zdobyta na lekcjach zostaje wykorzystana w praktyczny sposób do rozwiązywania problemów w lokalnych społecznościach np. w Senegalu czy Sri Lance. Uczniowie mają za zadanie opracować wspólny projekt i zrealizować go w grupach. Takie działania mają na celu zachęcenie młodzieży do rozwoju i pogłębiania poczucia świadomości w zakresie tradycji, kultury i społeczeństwa.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub osobiście. Możesz też skorzystać z poniższego formularza:

Szkoła średnia za granicą. Nabór na nowy rok szkolny (możliwe też wyjazdy jeszcze w tym roku szkolnym)!

O nas

Pobierz broszurę!